Kimová nejmladší vítězkou

Olympijskou vítězkou v U-rampě se stala 17letá americká snowboardistka Chloe Kimová. Čtyřnásobná šampionka zámořských X-Games si prvenství zajistila už první jízdou, ve třetí jízdě na závěr soutěže předvedla další parádní představení a svou známku ještě vylepšila na 98,25 bodu.

»Měla jsem na krajíčku, chtělo se mi brečet. Ale věděla jsem, že bych nebyla spokojená, i když bych si odvezla zlatou medaili, s vědomím, že to šlo lépe. Tou třetí jízdou jsem si prostě chtěla dokázat, že si to zasloužím, a dala jsem do toho všechno,« říkala Kimová.

Ve věku 17 let a 296 dní je Kimová nejmladší olympijskou vítězkou na sněhu. Překonala švýcarskou lyžařku Michelu Figiniovou, která v roce 1984 v Sarajevu vyhrála sjezd, když byla o 19 dní starší.

Stříbrnou medaili v U-rampě získala Číňanka Liou Ťia-jü, která za svou druhou jízdu obdržela téměř o devět bodů méně než vítězka. Bronz vybojovala další Američanka Arielle Goldová.

Vítězství Kimové přímo v areálu přihlíželi rodiče, tři sestry, tři tety, dvě sestřenice a babička. »Mám hroznou radost, že se mi povedlo vyhrát pro mé rodiče. Udělali toho pro mě a moji kariéru hrozně moc,« dodávala snowboardistka korejského původu, kterou otec postavil na snowboard poprvé ve čtyřech letech. Kim Čong-čin spolu se ženou odešel z Koreje ještě před narozením dcery. Když jí bylo sedm let, vzdal se práce inženýra, aby mohl podporovat její začínající sportovní kariéru.

(zr)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.