Ilustrační FOTO - Pixabay

Občané odmítají mediální útoky

Již skoro dvě stovky českých novinářů, spisovatelů, pedagogů, tvůrců, odborníků a dalších občanů České republiky, kteří nesouhlasí s mediálními »hony na lidi«, podepsaly v těchto dnech »Prohlášení k úmrtí Karla Slezáka«. Má formu kondolence jeho rodině, ale současně je občanským postojem, reakcí na události posledních dní.

Karel Slezák byl podnikatelem a novinářem, který minulý týden zemřel, když se předtím ocitl pod silným tlakem některých médií za svou účast v potyčce v pražském Top Hotelu dne 27. ledna.

Jeho jednání při událostech v Top Hotelu poté, co objekt opustil prezident se svým štábem a jednalo se o soukromou akci, chápou signatáři prohlášení jako snahu pomoci jinému kolegovi ve zdravotním ohrožení, což by mělo patřit, jak se domnívají, k elementárním etickým parametrům nejen výkonu novinářské profese, ale obecně lidského chování a jednání. »Fakt, že se někteří jiní novináři snažili z celé události vytěžit jen bulvární zpravodajství bez ohledu na humanitární kontext, naopak považujeme za nemravný a porušující všechny novinářské kodexy a pravidla,« píše se v prohlášení, které má redakce k dispozici. Jako nepochopitelnou označili signatáři skutečnost, že Slezák byl za svou snahu pomoci kolegovi vyloučen z řad Syndikátu novinářů. Jsou přesvědčeni, že pro tuto organizaci je to čin »zahanbující«.

»Nemůžeme nikoho vinit z toho, že pan ing. Karel Slezák již není mezi námi, ale uvedené okolnosti svědčí o tom, že v naší společnosti nepanuje shoda, mravnost a humanita, ale jen zápas o vliv a moc za každou cenu. To je smutný výsledek bezmála třiceti let vývoje demokracie v naší zemi,« končí prohlášení, které podepsali například Petr Žantovský, Karel Sýs, Lenka Procházková, Karel Srp, Zdeněk Zbořil, Jaroslav Bašta, Jan Keller, Jan Schneider, Radim Valenčík, Zuzana Stirská, Benjamin Kuras, Pavol Janík, Václav Dvořák, Eva Hurychová, Marie Neudorflová, Zdeněk Hrabica, Marek Řezanka, Vladimíra Vítová, Petr Hájek, Alexej Mikulášek, Stanislav Novotný…

Další, kteří mají zájem se připojit, mohou psát na mail: prohlaseni2018@seznam.cz.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 72 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-02-15 09:00
Ke snahám o promývání hlav dochází jak v globálním tak lokálním
měřítku. Pod hromadou manipulativních polopravd, a
"zapomenutelných" lží je dopracovat se k pravdě pořád
těžší. "Pravda" se stala zbožím, které lze vyfabrikovat a
koupit u těch "správných" lidí. Nastává doba
"informačního fašizmu". Geobels by zíral.
jirichmelarcik
2018-02-14 21:15
Vydává se spousta materiálu, kterým se pokoušejí lidem dostat do
"hlavy". Občan se proto brání a odmítá přebírat. Proto je
tolik těžké přesvědčit o své "pravdě". Lidi už nevěří
mediálním skazkám a musí si věc sami omakat a prožít. Někdy k
jejich škodě.
pleningeri
2018-02-14 18:57
Spolek pražských kavárenských povalečů skoro třicet let žvaní o
zločinech "komunismu". No, smrt Karla Slezáka je další ze
zločinů tohoto spolku. Patřil mezi ně i Miloslav Ransdorf, ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.