FOTO - Pixabay

Kino uprostřed »Václaváku«

U příležitosti čtvrtstoletí trvání Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest budou některé projekce uváděny již od 9. března v nově vzniklém mobilním obřím stanu přímo na pražském Václavském náměstí.

»V improvizovaném prostředí projekce proběhnou denně od 10 do 20 hodin,« informovala nás za pořadatele Tereza Jiravová. »Program bude přístupný na webu festivalu, v mobilní aplikaci nebo přímo na místě. Hlavním programovým tématem bude letošní 100. výročí založení Československa,« dodala s tím, že projekce budou přístupny zdarma.

Ve spolupráci s Českou televizí, Filmovou fakultou Akademie múzických umění (FAMU), Národním filmovým archivem a dalšími institucemi budou speciální projekce zaměřeny na snímky, reflektující dějiny našeho státu v hrané či dokumentární tvorbě. »Na program je například zařazen autentický záznam návratu prezidenta Masaryka do vlasti v roce 1918, události z února 1948 či dokumenty o našich prezidentech od vzniku Československa do současnosti,« doplnila za pořadatele Gabriela Vágnerová. »V dopoledních hodinách bude stan patřit především dětským divákům, odpoledne budou na programu dokumentární, hrané či animované krátké studentské filmy. Podvečery jsou vyhrazeny výběru z klasických českých filmů, včetně populárních snímků Transport z ráje, Starci na chmelu, Skřivánci na niti či Rozmarné léto. Součástí večerních projekcí bude také dokument Jana Strejcovského Komplex Epopeje. Festival jej představí ve světové premiéře.«

Ve Festivalovém stanu na Václavském náměstí zájemci naleznou také informace o festivalových akreditacích nebo novinky a tipy z festivalového programu.

(the)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 5 hlasů.

(the)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Hlasování
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.