Ilustrační FOTO - pixabay

Vzduch se zlepšil

Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji jsou již podle meteorologů lepší. Hodnoty průměrných denních koncentrací polétavého prachu PM10 v ovzduší od pondělí klesly. Na většině měřicích stanic však překračovaly imisní limit.

Nejvyšší naměřenou hodnotu imisí ráno vykázala stanice v Ostravě-Přívoze, kde průměrná denní koncentrace polétavého prachu dosáhla 81 mikrogramů na metr krychlový. V pondělí odpoledne tam ale tento údaj přesahoval 120 mikrogramů.

»Rozptylové podmínky budou i nadále většinou dobré. Průměrné 24hodinové koncentrace prašného aerosolu se budou pohybovat převážně kolem, místy i nad hodnotou stanoveného imisního limitu,« uvedl Český hydrometeorologický ústav.

V Moravskoslezském kraji je dlouhodobě nejhorší ovzduší v zemi a jedno z nejhorších v Evropě. Smog trápí kraj hlavně na podzim a v zimě. Ke znečištěnému ovzduší přispívá nejen průmysl, ale i doprava, topení v domácnostech a škodliviny ze sousedního Polska.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.6, celkem 8 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.