Kravina aneb Kytka z benzinky

»Včerejší den je dnem kytek z benzínky. Je to stejná kravina jako Valentýn«.

Takové i mnohem horší názory jsem slyšel už s velkým předstihem, a musím říci, někdy jsem se těmto poťouchlým vtípkům i zasmál. Rád bych zdůraznit, že s nimi v hloubi duše nesouhlasím.

Mám sice pověst nesmlouvavého šovinisty a odpůrce svátků tohoto typu. Ale co bylo, bylo. Nebo spíše, jak začínají pohádky. Bylo nebylo.

Byl jednou jeden chlapák, co si myslel, že se Země točí jen kolem něj. Všichni kolem něho skákali a obdivovali ho. Jeho žena ho také obdivovala a žila vedle něj jako ta šedá myška, co se snaží, ale nikdo to neocení, nikdo jí jako jemu neřekne »jsi nejlepší«, »jsi hvězda«, »nikdo jiný by to jako ty nedokázal«. Každý bral její roli jako naprostou samozřejmost. Jednoho dne si ta, říkejme jí už myška, řekla dost a odešla k jinému myšákovi. Co si budeme povídat, zjistila, že je stejný jako ten první, tak už to bývá a tak to je. Tady pohádka končí a teď realita.

Pánové a myšáci, dejme si ruku na srdce, a ti kteří říkáte, že MDŽ neslavíte, neboť není zásluhou ženy, že je ženou, vyzkoušejte si být ženou jenom na jeden týden v roce. A říkám vám upřímně, nikdy na to nezapomenete a hlavně nezapomínejte.

Měl, a tak trochu stále tuto zkušenost mám, chodím spát unavený a unavený se i probouzím, a pokud mám nějaký sen, tak jen o tom, co musím nakoupit, co musím vyřídit, co musím uklidit. A do toho, co kde musím opravit a utáhnout atd. atd.

Opravdu není zásluhou žen, že jsou ženy, ale je jejich zásluhou, že jsou, jaké jsou.

Když jdete ztahaní z práce, tak nejste ztahaní sami, ale doma máte alespoň ve většině případů ten rohlík s máslem a salámem. Nejenom koupený, nýbrž i v ledničce připravený. Já tohle štěstí teď nemám. Ztahanej jdu nakoupit a potom to připravit hladovým krkům. Následně zalehnout a snít, co musím zase udělat…

Chtěl jsem jen říci, že vše, co už považujete u žen jako samozřejmost, doceníte, až když vedle vás nejsou. Nechtěl bych být ženou, i když jí teď jsem. Nečekal jsem kytici za to, co teď dělám. Vlastně už nečekám nic, protože jsem fakt unavený. Půjdu spát a budu přemýšlet, co zítra musím, musím a musím.

A pro vás jen jediné, statní a obdivovaní chlapáci a myšáci. Kytka, byť z benzínky, není známkou slabosti, slabostí a hloupostí je ji nedonést.

Pavel JÁCHYM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 28 hlasů.

Pavel JÁCHYM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.