Zlatý padák pro ředitele pošty? Za co?

V minulých dnech jsme se dozvěděli o odvolání ředitele České pošty Martina Elkána. Nebyla to pro mě až tak překvapivá informace, neboť největší státní podnik měl dlouhodobé problémy. Co pro mě ovšem překvapivé bylo, že si s sebou Elkán odnese »zlatý padák« ve výši 8,5 milionu Kč. Stejně tak jeho příjem z titulu funkce generálního ředitele, který i s odměnami činil až 8 mil. Kč ročně. Nechápu to zejména v souvislosti, kdy průměrný plat doručovatelek a doručovatelů činí v průměru 19 tisíc korun hrubého. Když jsem si vyhledala stávající nabídku zaměstnání u České pošty, tak ani v jednom případě nepřesáhla avizovaná odměna 23 tisíc Kč (opět hrubého!).

Výše odměn pro pošťačky a pošťáky není ovšem jediný problém, se kterým se Česká pošta potýká. Neustálé zdražování základních služeb pošty, přenechávání některých oblastí konkurenci nebo uzavírání poboček ve venkovských oblastech. Naprosto nepochopitelný je též fakt, že byla prodloužena smlouva s ČSOB místo toho, aby stát provozoval svůj bankovní ústav – na což lákala ČSSD voliče ve volebním programu 2013. Jak to dopadlo s tímto slibem, asi nemusím rozvádět – asi jako s většinou zásadních slibů sociální demokracie. Velká škoda. Mohlo to být jedno ze zásadních navýšení příjmu České pošty a zaměstnanci by pak nemuseli pracovat za podprůměrné mzdy a občané platit vysoké poplatky za služby pošty. Nabízení produktů, které na poštu vůbec nepatří, pak jen dokresluje absenci jakékoliv smysluplné strategie rozvoje podniku. Za to všechno je samozřejmě spoluodpovědný generální ředitel, který měl od roku 2014 dost času tyto neduhy řešit.

Mé sdělení je tedy jasné: 8,5 milionu Kč patří pošťačkám a pošťákům, a ne řediteli!

Kateřina KONEČNÁ, poslankyně Evropského parlamentu za KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 89 hlasů.

Kateřina KONEČNÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-03-11 09:43
Vrána vráně oči nevyklove. Ale ten Kalousův padák by se na tyto
účely hodil líp.
joska.korinek
2018-03-10 09:47
Těm padákům se říká „držhubné“. Už se jich dalo spousty – a
funguje to (narozdíl od těch, co nakoupil Kalousek).
reich.mir.fan
2018-03-09 20:59
Paní poslankyně parlamentu EU v tom profláknutém spolku přišla taky k
pěknému lizu a její výsledky pro řadové občany ČR nejsou vůbec
oslnivé.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.