Ještě k včerejšímu MDŽ...

Letošní připomínka Mezinárodního dne žen, který jsme oslavili včera, patří mezi další »osmičková« výročí. U zrodu tohoto celosvětově uznávaného pokrokového svátku byla stávka newyorských švadlen za zkrácení pracovní doby, zvýšení mezd i volební právo konaná v roce 1908.

Ačkoli pravice po Listopadu »demokraticky« (jak jinak, že?) usilovala, aby byl MDŽ vyjmut ze seznamu významných dnů, tato, někdy až agresivní snaha, se naštěstí minula účinkem. A to je dobře. Nejen z hlediska pokrokově historického, ale především lidského. A právě u toho bych se na okamžik zastavil...

Obdivuji vše, co ženy dokážou, a na co my muži, ať se snažíme jakkoli, zkrátka a dobře nemáme. Umějí trávit celý den v práci, stejně jako my, a pak bez jakýchkoli stížností absolvovat »druhou směnu« doma. Pro to, abychom se my muži cítili v pohodě a zároveň jako hrdinové, kteří hýbou světem. Ale bez žen bychom nedokázali pohnout ani dveřmi.

Obdivuji něžné pohlaví také za to, jak umí dělat více věcí najednou. Někde jsem četl průzkum, že ženy jsou unavenější a rychleji stárnou právě proto, že jejich mozek musí zpracovávat více podnětů z různých sfér. Nevím, jestli stárnou rychleji, to bych se asi hádal, ale faktem je, že kdyby měl mozek nás mužů dokázat tak kvalitně zpracovat takové množství podnětů a informací, jako to dokáže ten ženský, asi by už chlapi na planetě Zemi vymřeli.

Paradoxně v předvečer MDŽ vysílala jedna z komerčních stanic legendární polský film Sexmise. Tam bylo nastíněno, jak by mohl vypadat takový život bez mužů. A zjistilo se, že špatně. Ženy zkrátka muže potřebují, stejně jako muži ženy. To je přirozené - a díky matce Přírodě, že to tak zařídila. Jen se mi čím dál víc zdá, že my muži potřebujeme ty ženy tak nějak více než ony nás. Protože jsou naší dokonalejší variantou...

Petr KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 56 hlasů.

Petr KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-03-12 10:40
Pane Harfa. 11.3. článek s titulem "Včera bylo osmého"
působí jako kdyby někdo neuměl do dvou napočítat. Čož je i Váš
případ. Nekecejte proto do věcí, kterým nerozumíte. Jako obvykle.
hajek.jiri51
2018-03-11 16:18
8.3. včera určitě nebylo, ale zato se děje i jiné. Třeba na Slovensku
se opozice vedená donašečem mafiánů Sulíkem, daňovými podvodníky
Matovičem a Kiskou chystá svrhnout levicovou vládu, V Turecku Erdogan
volá po zapojení NATO do turecké agrese proti Sýrii jako kdyby tomu
bylo naopak. Asi ještě nečetl Washingtonskou smlouvu, i když
skutečnou podstatu NATO asi pozná dobře. Co tak se pustit do práce!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.