Rozhovor Haló novin s manažerem a hudebníkem Jozefem Kupčíkem

Sny dávají životu smysl

Sám jste manažer. Jak byste charakterizoval tuto profesi?

Dnes už třetím rokem manažerem nejsem, pracuji jako inspektor, ale manažerské pozice jsem zastával od roku 2001 do roku 2016, to znamená patnáct let. A za tu dobu se člověk něco naučí. Předtím, než jsem se stal manažerem, jsem pracoval čtyři roky v obchodní službě, takže jsem šel do pozice připravený, nikoliv, jak je dnes zvykem, ze školy rovnou na vedoucí pozici. Oni ty rychlokvašky moc nefungují nikde, navíc v obchodě je to o level náročnější. Obchod je krásný, ale nedá se dělat napůl.

Myslíte si, že by bylo vhodné zavést minimální mzdu i pro manažery, kteří to nedávno dokonce sami navrhovali?

Každá společnost má svou vlastní strukturu a systém odměňování, soukromé společnosti se chovají jinak než státní a i mezi nimi je značný rozdíl. Já jsem si za partnery vybíral společnosti vždy až po prostudování systému odměňování. Člověk musí být v dnešní náročné době ostražitý.

Jaké vlastnosti by podle vás měl mít správný manažer?

Tou nejdůležitější vlastností je podle mě odpovědnost, ať už za výsledky, či za tým, který řídí nebo vede. Samozřejmě, že manažer by měl být také morální autoritou a vzorem pro ostatní. Sám si tím usnadní práci. Pokud je manažer nekompetentní, moc mu to fungovat nebude, a je jedno, v jakém oboru pracuje.

Kdy zaměstnanec podle vašich zkušeností začne věřit managementu firmy, kde pracuje?

Když bude cítit, že obě strany, jak vedení, tak zaměstnanci, jsou na jedné lodi a že jim jde o stejný cíl. Zaměstnanci jsou v každé firmě tím nejcennějším, co firma má, a pokud tohle společnosti nepochopí, tak je to samozřejmě špatné pro všechny.

Například v Číně se každé zásadní rozhodnutí managementu řeší společně se zaměstnanci.

Jistě. Čínský model je v této věci daleko účinnější, než náš někde pořád trochu zaostalejší pohled na věc. Je to vlastně takové malé referendum a firmy pochopily, že zaměstnanec, který má pocit sounáležitosti, pracuje s větším nasazením.

Čím lze zaměstnance správně namotivovat?

Každého samozřejmě motivují jiné věci, ale tím základním zůstává, že každý člověk musí vidět smysl své práce a musí vidět svou budoucnost ve společnosti, kde pracuje. Pro někoho je důležitý osobní růst a kariérní postup, a pokud mu společnost, pro kterou pracuje, toto neumožní, bude se ohlížet jinde. Ve společnostech, kde jsem působil a působím, existují různé benefity a unikátní programy pro dlouhodobou motivaci. Pro někoho může být motivací, když se podílí na zavádění nových produktů a podobně.

Jste nejenom manažerem, ale i hudebníkem. Čím může právě manažer obohatit hudebníka a naopak?

To je hodně zajímavá otázka. Já mám hodně bohatý, ale také hodně náročný život a životní styl a nechtěl bych se ve svém životě vzdát ničeho z toho, čemu se věnuji. Je pravdou, že dlouhá léta jsem se věnoval pouze obchodu a moje hudební působení bylo na druhé koleji. Přesto jsem vždy věděl, že se k muzice jednou vrátím, a to se také stalo. Člověk by se neměl vzdávat svých snů. Sny dávají životu smysl. Dnes využívám time management hlavně na cestách. Někdy je to sice trochu uspěchané, ale jak se říká: Není čas ztrácet čas.

Jaké jsou vaše hudební vize?

Při mém způsobu života, kdy každé ráno vstávám v šest, v sedm odcházím z domu do práce a vracím se večer, si musím věci plánovat reálně. Všechno má svůj čas a při mém působení v bigbítové legendě, která hraje 120krát za rok, v podstatě všechny víkendy v roce, kdy máme v sezóně dvě i tři vystoupení za den, si musím věci plánovat někdy na hodiny.

Do toho všeho jsem si vymyslel další věc. Hudební projekt, který jsem v loňském roce spustil, se jmenuje LoveBeat (www.loveBeat.cz) a to je mé opravdové dítě. Vznikl de facto z CD s názvem Cesta k Tobě, na kterém se podílely významné osobnosti české hudební scény. Tam totiž vznikl ten nápad jménem LoveBeat. Na CD je třináct nadčasových písní a jedenáct z nich je k poslechu zdarma na našich stránkách.

Víte, v životě je to tak, že nic není zadarmo, a pokud něco milujete, tak tomu musíte dát všechno, tyhle věci se nedají dělat napůl. Pak vám nevadí, že se domů z nahrávacího studia vracíte o půlnoci a ráno vstáváte opět do práce, je to motor, který vás žene dopředu. A do práce pak jdete s dobrou náladou, fyzicky sice unaven, ale psychicky nabuzen. Spousta manažerů má svůj vlastní ventil, někdo má box, někdo golf nebo lyže. No a já mám muziku.

Radovan RYBÁK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 14 hlasů.

Radovan RYBÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.