Fotbalisté Sparty zase ztratili body za remízu - nyní v Karviné

Trenérovi Hapalovi premiéra nevyšla

Fotbalisty Sparty Praha neprobralo ani odvolání italského trenéra Andrey Stramaccioniho. V premiéře pod novým koučem Pavlem Hapalem ve 20. ligovém kole jen remizovali 1:1 v Karviné a tento výsledek uhráli potřetí za sebou. Opět se jim tak může vzdálit druhé místo v tabulce.

Sparta přitom měla zápas v Karviné dobře rozehraný a po trefě Guélora Kangy z první půle mířila za třemi body. Jenže v 87. minutě vyrovnal Tomáš Wágner a Slezané popáté za sebou v lize bodovali. Letenští se sice přiblížili k druhé Slavii na čtyři body, ale červenobílí mají nedělní zápas s Olomoucí k dobru.

Mladá Boleslav zvítězila v Brně 3:0 a ve druhém utkání pod trenérem Jozefem Weberem bodovala poprvé po předchozích šesti porážkách. V první a 19. minutě se svých premiérových soutěžních gólů v dresu hostů dočkal Jiří Valenta a po půlhodině přidal třetí trefu Lukáš Pauschek. Boleslav se posunula na dvanácté místo, Brno kleslo na sestupovou patnáctou pozici, ale na soupeře ztrácí jen bod.

O skóre na čtrnácté místo se před Zbrojovku dostalo Slovácko, které gólem Vlastimila Daníčka ze 79. minuty udolalo Bohemians 1905 1:0. Jen dva body od sestupu je jedenáctý Zlín, který prohrál v Teplicích 1:2 a nebodoval ani v druhém utkání pod trenérem Vlastimilem Petrželou. O výhře Severočechů rozhodli mladíci Alex Král a Patrik Žitný, kteří se v nejvyšší soutěži prosadili poprvé.

Už v pátek Jihlava zvítězila na Dukle 3:1 a vyhrála i čtvrté jarní kolo. Díky tomu se posunula na desáté místo. Pražané naopak na třinácté pozici mají jen jednobodový náskok před Brnem.

V neděli se odehrají dva šlágry týmů z čela tabulky. Vedoucí Plzeň přivítá Liberec a mistrovská Slavia třetí Olomouc. Beznadějně poslední Ostrava, která ztrácí na záchranu už

MFK Karviná - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 87. Wágner - 24. Kanga. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Dresler. ŽK: Budínský, Panák - M. Frýdek. Diváci: 4833 (vyprodáno).

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3)

Branky: 1. a 19. Valenta, 30. Pauschek. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Kříž. ŽK: Šušnjar, Kateřiňák (oba Boleslav). Diváci: 4122.

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 79. Daníček. Rozhodčí: Zelinka - Myška, Fišer. ŽK: Daníček - Tetteh. Diváci: 4019.

FK Teplice - Fastav Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 17. Král, 58. Žitný - 48. Hronek. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Melichar. ŽK: Soungole - Kopečný, Gajič, Džafič. Diváci: 2156.