FOTO - Pixabay

Veřejné zakázky rostou

Veřejní investoři v Česku v lednu zadali firmám 3403 zakázek za 51 miliard korun.

Hodnota meziročně vzrostla o 40 procent, počet se snížil o necelou čtvrtinu. Objem nově vypsaných zakázek vzrostl o 42 procent. Vyplývá to z údajů analytické společnosti CEEC Research.

»Meziroční srovnání je ovlivněno vysokou úrovní ze začátku loňského roku, kdy byly masivně zadávány zakázky oznámené před změnou zákona o veřejných zakázkách z října 2016,« uvedl ředitel CEEC Research Jiří Vacek.

Největší zakázku, za 14 miliard korun na rámcovou smlouvu o poskytování dodávek určených druhů minerálních olejů prostřednictvím železnice, zadala společnost Čepro.

Největší objem veřejných zakázek připadá dlouhodobě na stavebnictví, v lednu to podle údajů inženýrské společnosti ÚRS Praha byla zhruba čtvrtina. Jedna zadaná stavební zakázka překročila miliardu korun. Jednalo se o přeložení tramvajového vedení do Plotní ulice v Brně pro sdružení IMOS Brno, Strabag a Dopravní stavby Brno za 1,45 miliardy korun

Hodnota nově vypsaných veřejných zakázek v lednu meziročně vzrostla o 42 procent na 17,4 miliardy korun. Počet se zvýšil o 30 procent na 653. Největší výběrové řízení vyhlásil Moravskoslezský kraj na zajištění dopravní obslužnosti v okrese Nový Jičín.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.9, celkem 7 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.