Skvělý projev zodpovědného prezidenta

Jako hysterku, kterou ve své nejvnitřnější lidské podstatě zřejmě je, jsem viděl z Vladislavského sálu prchat poslankyni ODS a v jednom z našich nejkritičtějších údobí skoro už naši premiérku Němcovou. To byla první osoba, která nesnesla prezidentovu kritiku našich médií, jež v podstatě už od sametu drží klandr výhradně jen našim panským stranám, a vytvářejí tak zcela neférovou a nedemokratickou situaci v oblasti ovlivňující veřejné mínění u nás.

Prezident o této situaci, jež je v tak těžkém rozporu s demokratickým požadavkem rovností možností pro všechny, ve svém inauguračním projevu promluvil, a zdá se téměř neuvěřitelné, že to musel být ze všech našich oficiálních osobností a politiků až on, který tak učinil.

Ale stalo se, nu a zvěčnělá poslankyně ODS tuhle pravdu prostě neunesla. A nebyla sama, s asi stometrovým odstupem od ní uháněli k východu z Vladislavského sálu další naši demokraté z TOP 09, ODS, KDU-ČSL a STAN, v doprovodu europoslance Pospíšila pokulhával zotavit se z téhle hrůzy na čerstvý vzduch i kníže Schwarzenberg. Protože on prezident, jen si to představte, pojal do své neomalené kritiky médií nejen Bakalovo tiskové impérium složené z Respektu, Hospodářských novin a Aktuálně.cz, ale i ctihodnou Českou televizi, ve které on, i když ne tak úplně oficiálně, vykonává cosi jako funkci čestného předsedy.

Proboha živého, kam to spějeme, vyslovuje-li se takto veřejně a před celým národem pravda, jako by se vznášelo nad všemi těmi jednotlivci, dvojicemi i trojicemi, které prchaly uličkou přeplněného sálu z doslechu upřímných prezidentových slov, a mě napadlo, jak by bylo nádherné, kdyby tihle protestující svůj pochod nezastavovali, sešli Nerudovou ulicí do vnitřního města a pochodovali stále dál, přešli hranice naší země a zmizeli nám z očí a už se nám před nimi nikdy neukazovali.

Nikdo z poctivých lidí v tomto státě, tím jsem si jist, by po nich ani nevzdechl.

Lubomír MAN


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 74 hlasů.

Lubomír MAN

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Prokopic.Karel
2018-03-14 16:58
Je třeba si připomenout, že ta dáma z Vysočiny si vážně myslela,
že prezident po krachu Nečase ustanoví první premiérou právě ji.
Chápu, že za tohle nemůže už nikdy Zemana milovat. Pokud máte
možnost, tak si to přehrajte, stojí to za to. Nejdřív prchá dáma a
nakonec ten nejvýše postavený gajík musí nejdřív probudit
Šláfenberka. Ten, po opuštění řady zamířil ... Pochopitelně
doprava. Tak musel být pootočen o 180 stupňů. Netušil na které
recepci se právě nachází. Kdyby byla ČT opravdu Nezávislá,
Veřejná, Svobodná atd., tak by tenhle moment odvysílala na Silvestra.
Tam ale bude cokoliv, kromě tohoto. Inu svoboda.
joska.korinek
2018-03-14 11:39
Pane Mane, jenže oni neodejdou. Jednak by neunesli všechno, k čemu se
dostali díky funkcím a potom také doufají, že se ještě nějak
dostanou k tomu co zbylo.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.