Fiala prý připraven vyslechnout

Předseda ODS Petr Fiala potvrdil, že již dostal od premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) pozvánku k jednání o vládní spolupráci. Je prý připraven Babiše vyslechnout.

»Poslechnu si Andreje Babiše, postoj ODS je jasný a srozumitelný. Vyjednávání pana premiéra v demisi naopak vůbec jasné a srozumitelné není,« řekl Fiala k plánované zítřejší schůzce. ODS opakovaně uvádí, že nechce vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem, čímž poukazuje na Babišovo obvinění v dotační v kauze farma Čapí hnízdo. Usnesení, podle kterého ODS nepodpoří menšinovou vládu hnutí ANO, širší vedení občanských demokratů přijalo už v první polovině prosince.

Podle Babiše naopak od ODS zaznívají nejednotné názory, chce proto od Fialy znovu slyšet oficiální stanovisko strany. V pondělí večer Babiš záměr oslovit ODS projednal s vedením svého hnutí a dostal požehnání. Dnes v Liberci Babiš řekl, že si nemyslí, že by ODS chtěla skutečně vyjednávat o vstupu do vlády. »Myslím, že vůle z jejich strany nebyla nikdy a je to jen takové téma, které se drží v mediálním prostoru,« uvedl. Je prý ale potřeba věc konečně vyjasnit. ANO by mohlo mít ve Sněmovně s ODS většinu 103 hlasů.

Snaha vztáhnout do jednání ODS ovšem pobouřila předsedu ČSSD Jana Hamáčka. Právě s ČSSD totiž Babiš vede hlavní jednání o vstupu do vlády. Hamáček dokonce pohrozil ukončením jednání s ANO, pokud budou souběžně probíhat jednání s pravicí.

Zítra bude jednat ANO i s KSČM, ČSSD a SPD.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 14 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2018-03-13 20:19
Asi to tak dopadne. Oligarcha a ODS patří k sobě.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.