Redaktor moravskoslezské regionální televize Polar Tomáš Kořistka (na snímku vpravo) položil předsedovi ÚV KSČM po tiskové konferenci pár doplňujících otázek. FOTO – Haló noviny/Radovan RYBÁK

Zvídavá Ostrava přivítala Filipa

V sále Domu kultury města Ostravy se na tradičním setkání s občany sešli v pondělí odpoledne předseda ÚV KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip, poslanci Leo Luzar a Daniel Pawlas anebo krajský zastupitel za KSČM Ivan Strachoň.

Na setkání zavítaly více než dvě stovky zájemců, kteří měli zájem nejenom o projevy politiků, ale také o následnou diskusi. Jedním z hlavních témat bylo mimo jiné zvyšování důchodů a sociálních dávek.

»Jsme rádi, že se hnutí ANO rozhodlo jít touto cestou, hlavně uznáním, že u nejnižších důchodů musí jít o fixní částku a až u těch vzrůstajících o procentuální sazbu,« zdůraznil v této souvislosti Filip, který hovořil i o nájemném. Vyjádřil se však i ke známé »kauze Ondráček«, kde zopakoval a zdůvodnil svůj postoj v celé záležitosti, která hýbe nejenom politickou scénou, ale i »ulicí«. »Vyčítat někomu po 28 letech jeho působení v pluku, který i dnes má Policie ČR jako svůj školící, mi připadá jako dětinské a velmi trapné,« upozornil Filip. Poté dodal, že i nadále budou v tomto týdnu s hnutím ANO probíhat jednání o možném sestavení vlády.

Závěrem odmítl, že by KSČM byla ve špatné kondici. »KSČM není v krizi, kterou by nebyla schopna rozhodnutím svých kolektivních orgánů změnit. Čeká nás sjezd, kde jistě dojde k personálním obměnám, návrhů na předsedy a místopředsedy máme skutečně dostatek, takže se s tím jistě na dubnovém sjezdu KSČM vypořádáme,« zdůraznil Filip, podle něhož KSČM nesmí nyní dopustit především žádný chaos ve straně. »Všichni jsme proto zůstali ve svých funkcích, a to až do sjezdu strany, který bude 21. dubna v Nymburce. Sjezd rozhodne o tom, zda budeme nahrazeni, vyměněni, nebo potvrzeni v jednotlivých funkcích,« objasnil Filip.

Na úplný závěr šéf ÚV KSČM přiznal, že ho trochu zamrzelo, když při posledních parlamentních volbách v Ostravě neuspěla strana podle jeho představ, ač by si to její kandidáti podle jeho slov určitě zasloužili. »Celé volební období jsme si ale dokázali, že to jde bez afér a excesů našich volených zástupců, což u ostatních stran běžné není. Jsem tedy rád, že my jsme politická strana bez afér,« uzavřel Filip.

(rad)

Audio na www.Ihalo.cz


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 73 hlasů.

(rad)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2018-03-14 19:30
KSČM je ve skvělé kondici. Vojta se zas stal tim místopředsedou a o
nic jiného vlastně nejde.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.