FOTO - archiv

Čech: Jsem rád, že to mám za sebou

Téměř tříměsíční čekání na jubilejní 200. nulu v Premier League bylo pro brankáře Arsenalu Petra Čecha (35) náročné, i proto čisté konto proti Watfordu (3:0) považuje za možná nejtěžší v kariéře. Nakonec se ale pokoření dalšího významného milníku v kariéře dočkal a domnívá se, že více se jeho počin docení až v budoucnu.

Dá se vůbec říci, která nula byla nejtěžší?

Z 200 nul je těžké vybrat jednu, která byla nejtěžší. Většinou je těžká ta první, protože je to v novém klubu a novém prostředí. Ale nejtěžší asi byla ta poslední, protože jsem na ni čekal nejdéle.

Předposlední čisté konto jste udržel v polovině prosince minulého roku…

Ano. To čekání bylo dlouhé, přesně jedenáct zápasů. Jsem rád, že je čekání u konce. Vypadalo to, že bych dvoustou nulu mohl udělat do konce minulého roku a nemyslel jsem si, že nakonec budu muset čekat 12

zápasů, abych to dokončil. Takže jsem rád, že to mám za sebou.

To čekání muselo být až frustrující!?

Bylo. Navíc se nám nedařilo ani výsledkově. Sbírám nulu skoro každý druhý zápas a najednou se to zaseklo. Navíc se nám venku nedařilo vyhrávat a pozice v tabulce není taková, jakou bychom si představovali. To tu frustraci umocňovalo.

Je to tak, rekord je rekord, ale vaše postavení v tabulce opravdu pokulhává!

Je to pravda. Na čtvrtou příčku znamenající start v Lize mistrů ztrácíme dvanáct bodů. Doufám, že vítězství nad Watfordem nás nakopne do zbytku sezony. Doháníme velkou ztrátu, toho jsme si vědomi, tak je důležité vyhrát co nejvíce zbývajících zápasů. Ideálně všechny. Teď potřebujeme zvládnout čtvrteční zápas AC Milán (EL). To by nám mělo pomoci získat sebedůvěru.

Jak vám bylo po těle, když jste musel čelit pokutovému kopu?

Když rozhodčí penaltu nařídil, tak jsem věřil, že ji chytnu. Hlavně jsem se snažil počkat do poslední chvíle a neskočit moc brzo. A načasování bylo velmi dobré, proto jsem tu penaltu chytil. Čisté konto je pro brankáře to samé, co gól pro útočníka. O to se gólman celé utkání snaží, aby tým mohl vyhrát.

Dochází vám, jakou má vůbec váš rekord hodnotu?

Je to pro mě obrovské osobní vyznamenání a pocta. Je to neuvěřitelné číslo. Věřím, že se to číslo ještě posune a nuly ještě přibydou. Doufám, že moje tělo ještě několik let vydrží. Žádné cíle si nedávám, jen držet standard mých výkonů. Už jen odehrát 200 zápasů v nejlepší lize světa je úžasných a mně se podařilo mít 200 čistých kont. Už jen to, že se k této hranici nikdo ani nepřiblížil, se docení asi až později.

(stu, zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(stu, zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.