Ilustrační FOTO - pixabay

Velikonoce znovu s betonovými zábranami

Pražský magistrát nechal před blížícími se velikonočními svátky na náměstí Míru nainstalovat protiteroristické betonové zábrany. V pátek přibudou rovněž na Václavském náměstí.

Umístění zábran souvisí s bezpečnostní situací ve světě a s útoky, při kterých teroristé vjeli do davu vozem. Ty se loni staly například v Barceloně, v Londýně nebo ve Stockholmu. »Jedná se o preventivní bezpečnostní opatření související s chystanými velikonočními trhy,« řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Na Staroměstském náměstí jsou betonové bloky umístěny dlouhodobě.

Magistrát nechal v ulicích rozmístit betonové bloky naposledy přes vánoční svátky. Kromě výše zmíněných náměstí byly tehdy rovněž na náměstí Republiky.

Pražští radní letos schválili zásady umisťování bloků, podle kterých o nich rozhoduje kancelář ředitele magistrátu. Automaticky budou rozmisťovány při vyhlášení druhého a vyššího stupně ohrožení terorismem.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 3 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.