Babské rady?!

I dočetla jsem se dnes na internetu strašnou zprávu o tom, jak se vyplňuje předpověď baby Vangy, která prý tvrdila, že Rusko v roce 2018 povede muž jménem Vladimir a že bude chtít pohltit celý svět!

Vedle toho, že je to hoax jako fík (vymyšlená zpráva), mě pobavilo, jak mnohým u nás ztuhl po ruských prezidentských volbách úsměv na rtech. A nejde o to, že by nečekali jejich výsledek. Nehledě na to, že v některých okresech byly volby prý »pod nátlakem«, nebo dokonce zfalšované. Škarohlídy spíš zaráží celková volební účast. Jak z ní vyplývá, Putin dostal nejvíce hlasů ve velkých městech. A ne od starých, ale naopak měl velkou podporu mladých voličů. Ti starší naopak inklinovali na venkově k Pavlu Grudininovi, kandidátu komunistické strany. To pro mnohé není o moc lepší…

Ale jak to, že u nás se mladí pokoušejí dělat revoluci a měnit demokracii a demokratické výsledky voleb za něco ještě »demokratičtějšího« a v Rusku naopak mladí drží »hubu a krok« a jdou za svým »vůdcem idolem«? Je to proto, že by měl Putin dokonalou image a PR? Nebo o tom, že se Rusko za poslední desetiletí skutečně ekonomicky zvedlo a s ním i životní úroveň jeho obyvatel?

A co tedy vadí na životní úrovni našim studentům? Je pravda, že například náš státní dluh oproti ruskému je vzhledem k velikosti (malosti) naší země obří. A co teprve ekonomika a dluh USA. Pak by ale měli studentíci chtít spíše na východ, ne? Nebo jim skutečně jde o čistě demokratické principy? Jenže to je demokracie podle koho?

Jsme Středoevropané a to je fajn. Nechtějme tam, ani tam. Jen babička mi říkala, abych si brala příklad od těch úspěšných, ne ukecaných…

Helena KOČOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 61 hlasů.

Helena KOČOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-03-20 18:24
V RF je to OK. A u nás? Demokracie dostává KO.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.