FOTO - archiv

Orbán před volbami

Americký miliardář George Sőrős chce Evropu proměnit v kontinent migrantů a útočí na všechny, kteří mu v tom chtějí zabránit včetně Maďarska, ČR a Slovenska. V rozhovoru na regionální televizi Régió Plusz to v minulém týdnu řekl maďarský premiér Viktor Orbán. Maďarsko, kde se začátkem dubna budou konat parlamentní volby, si podle předsedy vlády nemůže finančně dovolit přijímat migranty.

Přijímání migrantů by podle Orbána Maďarsko finančně zruinovalo. »Buď peníze utratíme na rozvoj, nebo na vybudování útočiště pro migranty,« řekl předseda vládní strany Fidesz, která je favoritem parlamentních voleb vypsaných na 8. dubna.

»Říše« amerického miliardáře maďarského původu George Sőrőse podle Orbána usiluje o to, aby z Evropy učinila kontinent migrantů, a útočí na všechny, »kteří se jí v jejích snahách snaží zabránit; nejen na Maďarsko, ale i na Českou republiku a na Slovensko«. Maďarsko by podle Orbána finančně nezvládlo příchod deseti tisíc migrantů, které podle něj plánuje do země poslat Evropská unie. Upozornil na finanční problémy, které masová migrace přinesla bohatším zemím, jako jsou Rakousko a Německo. Peníze z maďarské státní pokladny je podle Orbána potřeba vynakládat »na Maďary, maďarskou mládež, důchodce a maďarské obce, než na migranty z jiných zemí«. On a jeho strana Fidesz jsou podle maďarského premiéra zárukou, že země nebude zaplavena migranty »a nezmění se, jako se změnila řada západoevropských měst«.

Před údajným nebezpečím, že se Budapešť příchodem migrantů změní na špinavé a nebezpečné město, varoval na kontroverzním videu zveřejněném na Facebooku také šéf úřadu premiéra János Lázár. Jako odstrašující příklad použil Vídeň, což na rakouské politické scéně vyvolalo ostrou kritiku.

Orbán dlouhodobě obviňuje miliardáře Sőrőse z podpory imigrace do Evropy. Také uvedl, že jeho »rukopis« vidí i za současnou napjatou situací na Slovensku. Podle něj vývoj v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové souvisí se snahou Sőrőse svrhnout středoevropské vlády, které nesouhlasí s imigrací do svých zemí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.