Oslavenec na pódiu

Dalibor Janda slavil ve vyprodané Lucerně

Pražská Lucerna praskala ve švech! Takhle natřískáno zde již dlouho nebylo. V pondělí tam trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda oslavil své 65. narozeniny. Gratulovat mu přišly nejen tisíce fanoušků, kteří seděli na parketu a kromě toho se v několika řadách tísnili v prostorách na stání, ale také mnoho hostů. Megakoncert, jehož jedním z mediálních partnerů byly i Haló noviny, zvedal diváky ze sedadel!

Celým večerem, který trval přibližně dvě a půl hodiny, provázel Jandův dobrý kamarád, hlastatel a moderátor Alexander Hemala. Prozradil, že je o šest měsíců a pár dní starší, nicméně kdykoli slaví narozeniny, zazpívá mu legendární »Hurikán« bez nároku na honorář – a v tomto smyslu platí reciprocita i pro něj.

Jiřina Anna Jandová

Mezi dalšími hosty, kteří se objevili na pódiu, byli například saxofonista a klarinetista Felix Slováček, fotbalová legenda Antonín Panenka, zpěvačka a rozhlasová moderátorka Jana Chládková, trio La Gioia či Martin France, který oslavenci nejen zazpíval, ale celou akci navíc zaštítil i promotérsky a organizačně. No a jako již tradičně velký prostor dostala na pódiu s kapelou Prototyp v zádech i zpěvákova půvabná dcera Jiřina Anna Jandová, jež nechala divákům ochutnat svoji sólovou tvorbu a jako třešinku na dortu si s tatínkem střihli duet Pátý perný den, který je velice populární a oblíbený i na videokanálu YouTube.

Z novějších písní Dalibor Janda zazpíval skladby ze svého dosud posledního řadového alba: Někde v zemi nad zemí a Já si tě najdu. Ale jinak samozřejmě zněla klasika, kterou znají fanoušci »českého Joe Cockera« nazpaměť: od startovní klasiky Všechno na Mars přes legendární první singl Jahodový koktejl až po nestárnoucí megahity jako Hráli jsme kličkovanou, Hurikán či Žít jako kaskadér. A nesměly pochopitelně scházet ani »ploužáky«, kterými je trojnásobný slavík z let 1986-1988 pověstný a které i po letech přinášejí citlivým duším sem tam i nějakou tu slzičku do očí: Kde jsi, Vejdi, Tisíckrát krásnější, Padá hvězda či Vcházíš bez vyzvání.

Velký flám pokřtěn

Oslavenec dostal od přátel mj. obraz, na němž byl zvěčněn jako rytíř, či vlastní stříbrnou minci z České mincovny, ale možná největší radost mu udělal křest nového výběrového alba Velký flám, který vedle jeho hvězdných přátel pokřtila i ředitelka Supraphonu Iva Milerová. Kompilace, jež nabízí zpěvákovy originální nahrávky pořízené v letech 1983 až 2018, vznikla v dramaturgické spolupráci Dalibora Jandy s hudebním publicistou Milošem Skalkou. Sestava poprvé propojuje mnohé klasické nahrávky z katalogu Supraphonu s tím nejlepším, co vznikalo od roku 1992 u firmy Hurikán Records. Dvojalbum, které oficiálně vyšlo na 2CD i digitálně včera, představuje Jandův dosud nejúplnější hudební portrét. Fanoušci si ho však mohli zakoupit s předstihem již v pondělní rozdováděné Lucerně.

A ještě malý, ač vůbec ne nepodstatný, detail na závěr: z každé prodané vstupenky zamířilo symbolických 65 korun na konto Nadačního fondu Sudička, který podporuje pacienty s očním onemocněním.

(koz)

FOTO – Petr BRODECKÝ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 9 hlasů.

(koz)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.