Prohlášení Odborového sdružení Čech, Moravy, Slezska k útoku na Syrskou arabskou republiku

Syrský lid, světová veřejnost byli v uplynulých hodinách svědky bezprecedentního brutálního vojenského útoku Spojených států amerických se svými věrnými lokaji Velkou Británií a Francií.

Odborové sdružení Čech, Moravy, a Slezska jednoznačně nekompromisně odsuzuje toto hrubé porušení mezinárodního práva, stability a míru ve světě, regionu Blízkého východu a Sýrii, kterého se dopustili prezidenti D. Trump, E. Macron a premiérka T. Mayová.

Není možné uplatňovat v mezinárodním právu politiku nadřazenosti, neokolonialismu, vlastních mocenských zájmů zahraničních kapitálových uskupení, politiku cukru a biče pod heslem rozděl a panuj.

Agresí USA, Velké Británie a Francie trpí obyčejní lidé, ale je pošlapána i legitimita vlády Syrské arabské republiky a suverenita tohoto státu. Odborové sdružení Čech, Moravy, Slezska má velice dobře v paměti obdobný agresivní útok USA a NATO vůči bývalé Jugoslávii a srbskému lidu. Tyto scénáře a tato bolest, jíž trpí v zájmu mocných elit nevinní, se nesmí nikdy opakovat.

Vyjadřujeme hlubokou solidaritu a účast všemu syrskému lidu a vládě této země, dělníkům, ostatním pracujícím a bratrským odborovým svazům v jejich dnešní těžké chvíli. Jsme na vaší straně a pomůžeme vám uhájit vaše právo na život v míru a odvrátit další agresi. Mezinárodní společenství v této otázce musí být jednotné. Vyzýváme proto i pokrokové, levicové a komunistické strany ve světě, aby dostály svým nejlepším tradicím, odsoudily tento útok na Sýrii a zasadily se o odmítnutí agrese USA, Velké Británie a Francie. Vyzýváme, aby totéž učinily i bratrské odborové svazy a organizace. V solidaritě je síla.

Žádáme vládu České republiky, aby přehodnotila své lokajské vztahy k americké administrativě a zmrazila svou účast v Severoatlantické alianci (NATO), aby nijak vojensky dále nepodporovala Spojené státy americké.

S hlubokou úctou stojíme na straně syrského lidu, bratři, pravda je na vaší straně a mír zvítězí.

Stanislav GROSPIČ, předseda Odborového sdružení Čech, Moravy, Slezska, předseda parlamentní skupiny přátel Sýrie


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 83 hlasů.

Stanislav GROSPIČ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


reich.mir.fan
2018-04-16 09:19
Odborové zdržení se postavilo k problému daleko razantněji,čelem a
bez okolků než celý slavný ÚV KSČM.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.