FOTO - archiv

Fronta na zatčení

Stovky migrantů a uprchlíků se shromáždily před policejní stanicí v Soluni, druhém největším městě Řecka. Celé hodiny tam čekají na formální zatčení, na jehož základě získají dočasné povolení k pobytu v Evropské unii.

Od lednového zahájení ofenzivy turecké armády v severní Sýrii a dobytí tamního města Afrín, které drželi Kurdové, hlásí policie na severu Řecku nárůst nelegálních přechodů hranic. Na chodníku před policejní stanicí čekají celé rodiny, nemálo z nich ze Sýrie, které se do Řecka dostaly přes Turecko. Před stanicí stojí dlouhá fronta, mnozí před ní nebo v nedalekém parku tráví i celé noci.

»Utekli jsme před válkou, máme doklady o totožnosti. Teď čekáme, že nás vezmou někam, kde bychom mohli zůstat,« řekl agentuře AP 24letý Muhammad Básil, který z Afrínu utekl se svou ženou. Většina rodin žádá o umístění do nějakého z řeckých uprchlických táborů. Uprchlíkům ze Sýrie a dalších zemí sužovaných válkou je obvykle povoleno v zemi zůstat minimálně třicet dní. Policejní mluvčí Dimitris Beliakidis uvedl, že počet nově příchozích v posledních dnech prudce vzrostl kvůli hrozbě útoku Západu na Sýrii za údajné použití chemických zbraní, k němuž nakonec došlo v sobotu před rozedněním.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.