Další pohroma

Zlínsko opět postihla nemilá událost. Když už se lidé museli smířit s africkým morem divokých prasat a museli porazit svá domácí prasata, je tu nový problém. Pseudomor drůbeže, velmi nakažlivá choroba, která nebyla zaznamenána v Česku více jak 20 let. Malochovatelé tak budou opět nuceni se zbavit své, doma chované drůbeže. Lidé přisuzují šíření této nákazy volně žijícím ptákům. Tento pseudomor může vyvolat u lidí zánět spojivek. Veterináři varují před kontaktem ptáků s volnými domácími chovy drůbeže.

Opět se provádí evidence a lidé jsou již unaveni ze všech strastí, které je na zlínsku potkávají. Dosud také nezapoměli na výbuchy ve Vrběticích. Lidé na venkově chovají slepice téměř všichni. Ušetří tak na vejcích i mase. Pokud budou nuceni chovy utratit, znamená to pro ně další finanční ztráty. Jak moc se tato nákaza rozšíří, či jak se k ní postaví ministerstvo zemědělství dnes nikdo neví.

Lidé chápou, že jsou nutná udělat razantní veterinární opatření. Už méně však akceptují, že jim nikdo nedokáže odpovědět, zda-li budou a v jaké výši kompenzace.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.2, celkem 39 hlasů.

Miloslava VOSTRÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.