Ilustrační FOTO - Pixabay

Soud s vrahy dítěte

Osm mužů obviněných v případu znásilňování a vraždy osmileté muslimky z kočovného kmene v pondělí v indickém městě Kathua poprvé stanulo před soudem.

Případ vyvolal minulý týden rozhořčení veřejnosti, když policie zveřejnila detaily činu a závěry vyšetřování. Mezi obviněnými je čtveřice policistů a správce hinduistického chrámu, informovala agentura AFP. Právě tam muži holčičku na začátku roku týden věznili poté, co ji zajali v lese a omámili drogami. Podle vyšetřovatelů dívku jménem Asifa opakovaně znásilňovali a nakonec ji škrtili a ubili kamenem. Policisté jsou obviněni z maření vyšetřování po přijetí úplatku. Policejní dokumenty uvádějí, že týrání dívky bylo součástí snahy vyhnat kočovné muslimy z okresu Kathua v regionu Džammú, který je převážně hinduistickou částí jediného indického státu s muslimskou většinou Džammú a Kašmír. Pachatelé patří ke komunitě, která se s kočovníky přela o půdu, a jejich případ podle agentury AFP dokládá atmosféru napětí mezi komunitami v Indii vedené hinduistickými nacionalisty od nástupu premiéra Nárendry Módího v roce 2014. V minulém týdnu byl navíc poslanec vládnoucí hinduistické nacionalistické Indické lidové strany (BJP) Kuldíp Singh Sengar zatčen a obviněn z únosu a znásilnění dospívající dívky v loňském roce.

Podezřelí v Kathui před soudem vinu odmítli a dožadovali se testu pomocí detektoru lži. Pokračování procesu bylo následně odloženo na 28. dubna. Indická justice se mezitím bude zabývat žádostí právničky zastupující rodinu oběti, aby se soud z bezpečnostních důvodů nekonal ve městě Kathua. Právnička uvedla, že jí bylo před začátkem procesu vyhrožováno znásilněním a smrtí za to, že případ přijala.

Kvůli tomuto i dalším případům sexuálního násilí se o víkendu a počátkem tohoto týdne konaly demonstrace po celé Indii. Podle oficiálních údajů bylo v zemi v roce 2016 nahlášeno 40 000 znásilnění, což je o 60 % více než o čtyři roky dříve. AFP nicméně uvádí, že toto číslo považují pozorovatelé pouze za špičku ledovce, neboť sexuální násilí v Indii halí silná kultura mlčení.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-04-19 12:31
Odpravit stejným způsobem jak vraždil.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.