Ilustrační FOTO - Pixabay

Temelín v mobilu

Jaderná elektrárna Temelín zavádí nový systém, který bude prostřednictvím SMS zpráv informovat obyvatele z okolních obcí o zkouškách sirén nebo plánovaném cvičení.

Dosud elektrárna informaci o zkouškách sirén nebo jiných opatřeních předávala okolním obyvatelům prostřednictvím starostů.

»Smyslem nového systému je poskytnout lidem v našem okolí aktuální informace o jevech či dění, které by je mohly bez vysvětlení například znepokojit. Nebude jich proto mnoho a budou se týkat především slyšitelných zkoušek sirén, technologie nebo třeba cvičení,« uvedl ředitel elektrárny Temelín Jan Kruml.

Zájemci o novou službu musí vyplnit formulář, který je dostupný na webu. Za registraci ani přijaté SMS zprávy uživatelé nic nezaplatí. Podle mluvčího elektrárny Marka Svitáka nový informační kanál nenahrazuje sirény a ani další prvky havarijního vyrozumění, které zůstávají nadále funkční.

V zóně havarijního plánování kolem Jaderné elektrárny Temelín žije přibližně 32 000 lidí.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 1 hlas.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.