FOTO - archiv

Půl miliardy pro malé obce

Na obnovu místních komunikací, na školní hřiště a tělocvičny i na podporu komunitního života v obcích do 3000 obyvatel letos z programu Podpora obnovy a rozvoje venkova půjde 516,5 milionu korun.

»Letos jsme uvolnili dokonce o 35 milionů korun více než vloni. Přesto mnoho projektů skončilo jako náhradní,« uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Žádostí o dotace se podle ní každoročně sejde v průměru 2000. »Je zřejmé, že náš rozpočet zatím zdaleka nemůže všechny problémy obcí vyřešit,« doplnila.

Malé obce a jejich svazky mohly žádosti o dotaci z programu Podpora obnovy a rozvoje venkova podávat od loňského října do poloviny letošního ledna. MMR vyhlásilo pět dotačních titulů. Peníze posílá např. na obnovu a údržbu venkovské zástavby s výjimkou bytového fondu, tedy radnic, škol, předškolních a kulturních zařízení, hasičských zbrojnic nebo hřbitovů. Získat dotaci obce mohou i na úpravu veřejných prostranství, výsadbu veřejné zeleně nebo vybudování zařízení pro volnočasové aktivity – hřiště, cyklostezky a bruslařské dráhy. Tradičně se podpora týká oprav místních komunikací. Peníze mohou obce použít i na rekonstrukci, modernizaci nebo vybudování školních hřišť a tělocvičen. Speciální podpora se týká vítězů ankety Vesnice roku.

Na opravu místních komunikací je možné použít pouze peníze z národního rozpočtu. Žádný evropský dotační titul se rozvoji malých obcí nevěnuje.

(ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 7 hlasů.

(ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.