Ilustrační FOTO - Pixabay

Technoparty zdevastovala les

Lesy ČR podaly kvůli nepořádku, který zůstal v lesích po technoparty u Mníšku na Liberecku, trestní oznámení. Zhruba na dvou hektarech lesa zůstaly odpadky prakticky na každém kroku.

Podle policie jde o přestupek, který v pondělí předala k řešení Městskému úřadu v Chrastavě, sdělil vedoucí Lesní správy Ještěd Jiří Carda.

»Czarotek Free Party« se na přelomu dubna a května konala na louce v katastru Liberce, sousední lesy ale patří do katastru Mníšku, přestupek proto řeší Chrastava.

Technoparty se podle policejních odhadů zúčastnilo kolem 7000 lidí, k dispozici však měli jen sedm toalet. Po účastnících zůstaly tuny odpadků. Pronajatou louku sice organizátoři uklidili, v lesích ale odpadky zůstaly. Obyvatelé blízkého a vzdáleného okolí obtěžovala akce i nadměrným hlukem. Přestupky organizátorů bude projednávat i Liberec. Za porušení vyhlášeny o nočním klidu může město udělit pokutu do 10 000 Kč. Další pokuta hrozí od životního prostředí a až stotisícový postih za porušení vyhlášky o veřejném pořádku, protože organizátor akci řádně neohlásil.

Také na radnici v Chrastavě se obraceli lidé se stížnostmi na nadměrný hluk. Chrastava se zlobí, že policie akceptovala argument, že akce probíhala na soukromém pozemku. Zohlednit podle obce měla, že šlo o veřejně přístupný pozemek a že akce nebyla legální, protože byla v rozporu s vyhláškou Liberce.

Policie do opatření kvůli technoparty nasadila desítky lidí a stálo ji to zhruba 850 000 korun. Policie jen kontrolovala účastníky a dohlížela na bezpečnost.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 12 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.