Já a jen já

I tak by se dalo hodnotit vystupování hejtmana Pardubického kraje. Nejmladší a »nejchytřejší« hejtman si vůbec nezadá kdysi se stejně ambiciózním Haškem. Pýcha holt předchází pád. Martin Netolický se hluboce mýlí ve svých postojích, a to i v rámci důvěry vládě. ČSSD a ANO nemá k jejímu získání dostatečný počet hlasů. A pokud se KSČM rozhodne vládu tolerovat, bude to pouze za předpokladu, že v programovém prohlášení vlády budou ukotveny požadavky, které byly předloženy. KSČM své body specifikovala na základě znalosti potřeb občanů. Poslanci KSČM, stejně jako jiní, mají právo hodnotit a vyjadřovat se k těm, kteří usednou do ministerských křesel. Protože i na tom záleží, jak bude naplňován a realizován vládní program. Současná vláda bez důvěry působí podivným dojmem i v zahraničí. Martin Netolický by si měl uvědomit, že jeho rádoby razantní vystupování k ničemu dobrému nepřispívá.

Politika je především o kompromisech, a to na všech úrovních, zvláště při prosazování zákonů ve Sněmovně. Nutno podotknout, že Netolický není poslanec za ČSSD. Hlasy poslanců KSČM nejsou na prodej. To, co z jednotlivých bodů naši poslanci prosazují, je v přímém souladu s požadavky občanů a jejich potřebami. Možná by nebylo na škodu, kdyby se hejtman Pardubického kraje seznámil s jejich názory a méně se snažil prosazovat vlastní pocity. KSČM je jednou z parlamentních stran a o tom rozhodli občané.

Emil PERNICA, první místopředseda Jihomoravského krajského výboru KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 46 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.