Demonstrace proti výsledkům demokratických voleb se množí

Již 28 let nás učí, že svobodné demokratické volby jsou vrcholem a svátkem demokracie. Špatně se s tím srovnávají stále častější zprávy o demonstracích proti výsledkům svobodných demokratických voleb a svrhávání vlád z nich vzešlých. Nejen mimo Evropu, ale i v Evropě. Dopouštějí se jich zejména tzv. lidskoprávní aktivisté, předstírající v žoldu vedení Evropské unie a USA zájem o veřejné blaho.

Naposledy se proti výsledkům svobodných demokratických voleb demonstrovalo v Budapešti. Stalo se tak přesto, že maďarský premiér Viktor Orbán se svým křesťanským spojencem získal ve svobodných demokratických volbách polovinu odevzdaných platných hlasů voličů a při napůl většinovém volebním systému více než dvě třetiny mandátů, a tím i ústavní většinu. Volební vítězství to bylo suverénní. Přesto proti jeho znovujmenování premiérem různí aktivisté lidskoprávních neziskovek demonstrují. Chtějí zničit parlamentní demokracii a Maďarsko?

Zřejmě ano. Jinak si lze jejich počínání těžko vysvětlit. Možná je vzorem zničená Ukrajina. Tedy, poměry tam byly špatné a právem se proti nim demonstrovalo. V protestech však získali rychle převahu fašističtí banderovci, mohutně podporováni Západem. Zákonný prezident Janukovyč byl v únoru 2014 násilně svržen, moci se chopili fašističtí válečníci, rozpoutali v zemi brutální teror, sociální a národnostní útlak a občanskou válku, s plným pochopením Západu i tzv. ochránců lidských práv.

Nedávno si v Turky a Ázerbájdžánci smrtelně ohrožené Arménii demonstracemi vynutili jmenování za premiéra politika, jehož volební subjekt získal ve volbách jen 7,5 procenta hlasů voličů. Demokracie? Nenechte se vysmát.

Nedávno byla podobnými aktivisty svržena zákonná vláda Roberta Fica na Slovensku. Za záminku posloužila dodnes neobjasněná vražda slovenského investigativního novináře a jeho snoubenky. Jistě, nekompetentnost (doufám, že ne zlý záměr) nezávislé policie a slovenské justice přišla aktivistům jistě vhod. Přitom svým obviňováním slovenské policie, že kryje italskou mafii, kterou z oné vraždy obviňovali, citelně zkomplikovali vyšetřování oněch vražd. Že ona mafie byla infiltrována italskou i slovenskou policií a v této věci je podle všeho nevinně? O to přece nešlo! Šlo o odvolání ministra vnitra Kaliňáka a premiéra Fica (oba Smer), o svržení koaliční, domácí zájmy hájící vlády stran Smer, Slovenská národní strana a Híd-Most. To se sice nepodařilo, ale bude se o to jistě usilovat dál.

»Vy si zvolíte vládu a my ji svrhneme a dosadíme vládu USA a EU dostatečně povolnou,« tak nějak se dá interpretovat vzkaz různých aktivistů, předstírajících boj za demokracii a lidská práva. O tom, že jde o těžkou diskreditaci demokracie, netřeba pochybovat. I z Česka známe podobné snahy, viz vajíčkový útok na pětici prezidentů při odhalování desky studentům na Albertově 17. listopadu 2014, kdy byl zasažen vajíčkem do spánku prezident sousedního Německa (nepodařený pokus o barevnou revoluci?), či opakující se demonstrace proti vznikající vládě Andreje Babiše, jehož hnutí ANO suverénně vyhrálo volby, dále proti KSČM a Okamurovu hnutí za přímou demokracii.

Zdá se, že cílem oněch aktivistů je zničení demokracie. Pokud jim občané nebudou dostatečně čelit, může se jim to povést. Plán tiché i násilné islamizace EU pod jménem »promigrantská politika« běží, další impuls dostal tzv. Marakéšským protokolem. Pouze Maďarsko ho z členských států EU nepodepsalo. Ano, Viktor Orbán stojí v čele odporu proti likvidaci EU islamizací. Proto prý musí být svržen, byť volby suverénně vyhrál.

Jan ZEMAN


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 94 hlasů.

Jan ZEMAN

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2018-05-16 22:15
ČR je buržoazní demokracie, tedy demokracie pro vládnoucí
vykořisťovatele a diktatura proti utlačovaným pracujícím. ČSSR byla
socialistická demokracie, tedy demokracie pro vládnoucí pracující a
diktatura proti poraženým vykořisťovatelům.
jaroslavprchal
2018-05-16 20:17
hajek.jiri51 - Když nevíte, jak vypadala demokracie v Řecku, jak
poznáte její karikaturu?
hajek.jiri51
2018-05-16 19:17
Tedy nevím jaké to bylo ve starověkém Řecku, kde pojem
"demokracie" vznikl, ale od té doby existují pouze karikatury
demokracie. Pro tu současnou to platí obzvlášť.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.