De Niro se omluvil za »idiota« Trumpa

Americký oscarový herec Robert De Niro se v pondělí omluvil Kanaďanům za »idiotské« chování prezidenta Donalda Trumpa. Reagoval tak na nepřátelské poznámky šéfa Bílého domu na adresu kanadského premiéra Justina Trudeaua, který je podle Trumpa nečestný slaboch.

Spor vyvolalo americké rozhodnutí uvalit cla na ocel a hliník dovážený z Evropy, Kanady a Mexika. Roztržka o clech poznamenala víkendový summit ekonomicky nejvyspělejších zemí v Kanadě. Trump v noci na neděli překvapivě oznámil, že vyzval představitele Spojených států, aby společné komuniké ze summitu neschválili. Amerického prezidenta očividně rozhořčily Trudeauovy výroky na tiskové konferenci, kde premiér podle ČTK prohlásil, že Kanada se nenechá nikým komandovat. Podle Trumpa to bylo nečestné a slabošské.

Americký oscarový herec Robert De Niro. FOTO - wikimedia commons

Trumpova slova byla ostudná, řekl v pondělí De Niro. Na shromáždění v Torontu se omluvil Trudeauovi a všem účastníkům kanadské schůzky.

»Fuck Trump«

Slova slavného herce navazují na nedělní epizodu při udílení amerických divadelních cen Tony, kdy De Niro prezidentovi vulgárně vynadal. »Chci říct jediné. Fuck Trump,« řekl na úvod De Niro a následně na znamení vítězství zvedl ruce.

De Niro patří v uměleckých kruzích k nejhlasitějším odpůrcům republikánské »hlavy státu« a během předloňské volební kampaně podporoval neúspěšnou demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou.

Vydírá Ottawu

Kanadský premiér Justin Trudeau se podle Donalda Trumpu poučil z omylu, který udělal, když jej kritizoval. I tak bude ale Kanadu vystoupení jejího premiéra na tiskové konferenci po summitu skupiny nejvyspělejších zemí G7 stát »hodně peněz«, vydíral nemístně Trump po summitu se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v Singapuru Ottawu.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 5 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.