Ilustrační FOTO - Haló noviny

Řeč těla

Neobvyklá fotografie politiků z neformálního jednání během velmi napjatého summitu skupiny G7 o minulém víkendu v Kanadě, která zachycuje amerického prezidenta Donalda Trumpa proti přesile ostatních lídrů, vyvolala poprask na sociálních sítích.

Snímek fotografa Jescoa Denzela zveřejnil na Twitteru mluvčí německé vlády a mnozí ho okamžitě označili za jedinečné shrnutí obtížného rokování, jež skončilo rozkolem. Na internetu se objevily snahy o interpretaci řeči těla jednotlivých aktérů, vtipné narážky, obhajoba Trumpa i upozornění na manipulativní moc některých fotografií.

Fotograf zachytil situaci v zákulisí mezi dvěma koly oficiálních rozhovorů, kdy se kolem Trumpa srotili ostatní politici, aby si vyjasnili postoje. Americký prezident jako jediný sedí a působí defenzivně, zatímco na něj ze silnější pozice tlačí jeho oponentka, německá kancléřka Angela Merkelová. Všichni vyjednávači vypadají poněkud rozladěně, vraští čela, mají svěšené koutky úst nebo ruce založené před tělem.

Mnozí přispěvatelé na Twitteru okamžitě vycítili potenciál fotografie a začali ji intenzivně komentovat. »O řeči těla na téhle fotce by se dala napsat celá diplomka,« uvedl Liam O'Brien. »Tahle fotografie je umělecké dílo. Název: Řeč těla,« komentoval kompozici Arnór Dan. »Podívejte se na řeč těla na téhle fotce. Trump se před Merkelovou doslova krčí,« napsal Benjamin Rodriguez. Mnoho dalších tvrdí, že americký prezident vypadá před Merkelovou jako neposlušný žák před přísnou učitelkou nebo jako dítě, které dostává od matky pořádně vynadáno.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.