Ilustrační FOTO - Pixabay

Bouřky si vyžádaly po jednom mrtvém v Německu a Rakousku

Jižní část Německa v noci znovu potrápily bouřky a bleskové povodně. Vyžádaly si jednoho mrtvého v Garmisch-Partenkirchenu a také zatopené sklepy a ulice, informovala dnes ráno agentura DPA. Nejhůře zasaženo bylo Bavorsko. V úterý zemřel jeden člověk v prudké bouři také v Rakousku.

Dvaapadesátiletého muže v Garmisch-Partenkirchenu strhla rozvodněná řeka Partnach. Záchranáři po muži pátrali několik hodin. Nakonec ho našli mrtvého.

V úterý večer zahynul v prudké bouři v městském parku ve Štýrském Hradci muž, na kterého spadl strom. Úřady nechaly park uzavřít. Kromě toho nárazový vítr ve druhém největším rakouském městě lámal větve a strhával tramvajové troleje.

Také dnes předpovídají meteorologové v částech jižního Bavorska trvalý déšť. V alpské oblasti by mohlo do čtvrteční noci napršet místy až 70 litrů srážek na metr čtvereční.

V Dolním Bavorsku byli hasiči v noci na dnešek v trvalém nasazení. Policie informovala, že v souvislosti s počasím se tam uskutečnilo 60 zásahů. Mnohé silnice byly zaplaveny a dočasně uzavřeny. Některé automobily voda smetla. Zaplavila rovněž sklepy. Bouře vyvracela také stromy. Zvlášť těžce bylo zasaženo město Landshut a okolí a oblast Bavorského lesa sousedícího s Šumavou.

Ulice a sklepy se ocitaly pod vodou také ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. V úterý večer tam byla zasažena obec Waldachtal, kde měli hasiči desítky výjezdů. Přívalový déšť zcela zaplavil místní supermarket. Odklízení škod bude podle hasičů nepochybně trvat několik dní.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.