S uvozovkami v hlavní roli

Naše nejvyšší fotbalová soutěž se, jak bylo sděleno tento týden, od příští sezony bude vysílat především na soukromé a placené televizi. Společnost O2 TV oznámila, že pro sebe zakoupila práva na nadcházející čtyři roky. Z každého kola bude vysílat všechna utkání. Jen jedno jediné by mělo zůstat na volně šiřitelném kanále – o tom, jak »atraktivní« (a ty uvozovky, prosím, nepřehlédněte) tento duel evidentně a z logiky věci bude, netřeba pochybovat.

Co si o tom máme, jako sportovní fanoušci, myslet? Je to další důkaz toho, že v dnešní době už není nic zadarmo. Budiž. Asi to tak má být. Jen se nemůžu ubránit dojmu, že až budu muset jednou platit daň ze vzduchu i z toho, že jsem si třeba dovolil nenápadně »pšouknout« po dobrém obědě, začnu tak nějak pochybovat, zdali je v dnešním světě vše v pořádku.

Ale dobrá, tohle přeháním. Uznávám. Jen mi nikdo nevyvrátí následující myšlenky. Umím si totiž velmi dobře představit, jak moc budou sponzoři a partneři »nadšeni« (všimněte si znovu těch uvozovek), když se o jejich finanční štědrosti dozví jen několik málo vyvolených, kteří si placený kanál pořídili. Produkt jménem český fotbal bude mít opravdu »velký dosah« (dnes se z těch uvozovek zkrátka a dobře nevyhrabu). Počet lidí, kteří uvidí na stadionu logo sponzorů, se sníží na minimum, čímž se následně logicky zmenší i příspěvky klubům, včetně těch peněz, které jdou na mládež. »Dobrá volba«…

Petr KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 19 hlasů.

Petr KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


petr.krafka
2018-06-24 06:54
Zdravím,máte buď překlep v podpisu pod článkem a nebo chybnou fotku.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.