Ilustrační FOTO - Haló noviny

V Praze se srazily tramvaje, 23 zraněných, z toho 3 středně těžká

V Praze v Ječné ulici u Karlova náměstí se dnes srazily dvě tramvaje, 23 lidí bylo při tom zraněno. Tři lidé utrpěli středně těžká zranění, ostatní lehká. Na twitteru to uvedla mluvčí záchranné služby Jany Poštová. Na místě zasahují všechny složky záchranného systému a záchranáři vyslali na místo i speciální vůz Atego. Tramvaje jezdí odklonem, auta jezdí jedním jízdním pruhem. Předpoklad obnovení provozu je nejdříve za dvě až tři hodiny. Škoda byla podle Drážní inspekce vyčíslena na pět milionů Kč.

"Při srážce tramvají utrpělo zranění 23 osob. Z toho se 20 osob zranilo lehce, tři osoby utrpěly středně těžká zranění. Většinou se jednalo o pohmoždění krční páteře, hlavy a hrudníku. Všichni pacienti byli při vědomí," aktualizovala informace na twitteru mluvčí.

Na místě podle ní zasahuje pět posádek rychlé zdravotnické pomoci, jedna lékařská posádka, inspektor a speciální vůz Atego. Asistovali i pražští hasiči z centrální stanice. "Vyprošťovat nebylo potřeba, případ byl z naší strany ukončen," uvedl mluvčí na twitteru.

"Ve směru ke Karlovu náměstí se srazily dvě tramvaje, jedna narazila do druhé, do před ní stojící," popsal nehodu policejní mluvčí Jan Daněk. Podle něj je řidič v šoku, dechová zkouška na alkohol byla u něj negativní. Okolnosti nehody se budou samozřejmě vyšetřovat, dodal.

Podle zpravodaje ČTK z místa tramvaj narazila do druhé u křižovatky před Karlovým náměstím. První tramvaj, která před křižovatkou zřejmě stála, byla starší dvouvagonová souprava, druhá nová, kloubová. Po nehodě skončily v sobě i oba vagony první tramvaje.

Nehoda se stala zhruba kolem 12:45, tramvajové linky jsou obousměrně odkloněny Nuselským údolím, uvedl na webu dopravní podnik. V úseku Náměstí Míru - I. P. Pavlova - Karlovo náměstí a zpět je zavedena náhradní autobusová doprava X22. Předpoklad obnovení provozu je nejdříve za dvě až tři hodiny, uvedla na twitteru Pražská integrovaná doprava (PID).

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.