FOTO - Ministerstvo obrany ČR

Z vnitra na obranu

Nový ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) si na úřad přivedl z ministerstva vnitra novou mluvčí a náměstkyni. Politickou náměstkyní jmenoval Kateřinu Suchoňovou.

Sdělila to nová mluvčí ministra obrany Alžběta Cimová. Ředitelem odboru komunikace a mluvčím ministerstva obrany nadále zůstává Jan Pejšek. Pozice dvou politických náměstků byly dosud na ministerstvu obrany neobsazeny. Na jedno z míst byla v pátek jmenována Suchoňová. »Na ministerstvo obrany přichází z ministerstva vnitra, kde působila na pozici ředitelky kanceláře ministra vnitra,« uvedla Cimová.

Metnar Lidovým novinám sdělil, že jako politická náměstkyně bude působit pouze dočasně. »Paní Suchoňová bude svou aktivitu směřovat zejména na vnitřní chod resortu. Očekávám od ní tedy účast při klíčových jednáních vedení ministerstva obrany a podřízených organizačních útvarů a podporu při zajištění agendy ministerstva obrany,« poznamenal nový ministr obrany.

Metnar zároveň v pátek ustanovil jako svou mluvčí Cimovou. Stejnou pozici zastávala pod Metnarem i na ministerstvu vnitra, kam přišla z televize Nova.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 6 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.