Cenné vítězství Strýcové nad Kuzněcovovou

Ve dvou setech zvládly shodně Barbora Strýcová a Lucie Šafářová své zápasy prvního kola Wimbledonu. Turnajová třiadvacítka Strýcová udržela koncentraci a poradila si s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou 7:6, 7:5, Šafářová zdolala Ukrajinku Katerynu Bondarenkovou dvakrát 6:4.

Kateřina Siniaková potřebovala tři hodiny a dvě minuty, aby vyřadila indisponovanou Coco Vandewegheovou 6:7, 6:3 a 8:6. Americká turnajová šestnáctka si v tie-breaku první sady poranila po pádu do sítě pravý kotník, kulhala a dohrávala s bolestmi. Přesto Siniaková v rozhodující sadě prohrávala 2:5, ale vývoj otočila.

Barbora Štefková odehrála při své grandslamové premiéře jen jeden zápas. Třiadvacetiletá tenistka, jež se do hlavní soutěže probojovala jako jediná z českých zástupců z kvalifikace, prohrála v 1. kole s dvacátou nasazenou Kiki Bertensovou z Nizozemska 3:6 a 2:6. Tereza Smitková hrála Wimbledon po třech letech a s hráčkou z kvalifikace Bulharkou Viktorijí Tomovovou prohrála 6:7 a 1:6.

Dvaatřicetiletá Strýcová v duelu s o rok starší Kuzněcovovou po tie-breaku prvního setu ve druhém otočila ze stavu 0:3. »Nějak jsem zápas vyšťouchala. I když jsem nehrála světový tenis, tak jsem udržela hlavu pevnou, myšlenkama neujížděla a dlouhými balony jsem jí to znepříjemňovala,« hodnotila Strýcová.

Na dvorci se potýkala stejně jako Šafářová s nepříjemným větrem a zapadajícím sluncem. »Na jedné straně nebylo vůbec vidět, proto to bylo hrozně těžké. Vůbec jsem se na kurtu necítila dobře a tahle výhra je hodně cenná,"« řekla Strýcová.

Za stavu 5:4 měla při podání Rusky tři mečboly, ale zápas ještě ukončit nedokázala. »Cítila jsem, že mám navrch a že jsem trošku lepší,« opakovala si. O dvě hry později při čtvrtém mečbolu už postup zpečetila. Hodně jí pomohla ruská soupeřka.

Kuzněcovová po úderu Strýcové přestala hrát a avizovala aut, který lajnový rozhodčí nezahlásil a žádala jestřábí oko. Animace na kurtu se nezpustila a hlavnímu rozhodčímu z video centra volali, že míč byl dobrý. »Bylo to prý milimetr. Trenér mi říká, abych nikdy nezastavovala balony a teď si to budu pamatovat,« řekla Strýcová.

Zvláštní konec připravil tenistku o bezprostřední radost z postupu. »Trošku jo. Bylo mi blbý skákat radostí, ale velkou radost mám teď,« uvedla. V dalším kole se utká s Lesjou Curenkovou, s kterou hrála nedávno čtvrtfinále v Birminghamu a Ukrajinka zápas nedohrála. »Hraje takový tenis, že se mi zdá, že je zeď. Bylo to pro mě složité, ale těším se na ten zápas a doufám, že se zlepším, protože budu muset.«

Ve srovnání se Strýcovou zvládla Šafářová zápas s Bondarenkovou bez větších problémů. Soupeřce povolila jen jeden brejkbol a o podání nepřišla. »Bylo to jednoznačné, v každém setu jsem ji brzy brejkla a pak se mi hrálo dobře. Dobře jsem si držela servis, což ve větru a slunci nebylo snadné,« řekla Šafářová.

Po zdravotních problémech ze začátku roku se postupně dostává do formy. V dalším kole narazí na Agnieszku Radwaňskou, která ustála šest mečbolů. S Polkou má pozitivní bilanci 4:1, ale naposledy spolu hrály před sedmi lety a nikdy na trávě.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.