Rusko za to může

Fotbalisté Ruska porazili na mistrovství světa Španělsko, a to neměli dělat. Na internetu se to proti nim spiklo. A všem, co jim fandili se i sprostě nadávalo. »Debilní Češi, proč fandíte Rusku?« »Aspoň že na Pražským hradě se slaví, když většina normálních pláče.« »Už to, že je MS v Rusku, není fotbal nic jiného než politika.« »Putin to zase zařídil »Antidopingový komisaři mají dovolenou?«

Samozřejmě že se řešil i doping. O něm se mluvilo hlavně po dvou úvodních zápasech ve skupině, protože Rusové svým soupeřům nasázeli osm branek. Čím více gólů, tím lépe pro dopingové komisaře. A hlavně, že je dalo Rusko. Kromě počtu gólů se řešila i mimořádná kondice Rusů. S přehledem prý naběhali nejvíce kilometrů ze všech týmů. Pochopitelně, ale po dvou zápasech s odpadlíky ze Saúdské Arábie a Egypta, takže ta stastistika se asi moc vážně brát nedá.

Po senzačním postupu přes Španělsko to opět všichni zkoušeli s dopingem, ale na hřišti bylo jasně vidět, že Rusové na ně prostě fyzicky nestačí, mleli z posledního dlouho před koncem základní hrací doby. »Jaký steroid, umí dát gól?« »S těma křečema v závěru mi Rusové moc nadopovaní nepřipadali Takže s dopingem jim to moc neprošlo.

Když už kritikům došly argumenty, snažili se hodit prohru Španělů na ruský antifotbal. Rusové bránili takřka v jedenácti. »Ostuda. Prešovský beton hadr No a co? Rusové hráli velmi dobře takticky. Kdyby to otevřeli a hráli proti nim jako Portugalci, tak už tam teď nejsou.

To, že si to Španělé prohráli sami, ale nikoho nezajímá. Mají obrovskou kvalitu, kterou nedokázali využít. Nic nevymysleli. Byla to taková jejich klasika, dominovali pochopitelně v držení míče a komentátoři dostávali orgasmy z vysoké procentuální úspěšnosti přihrávek. Šancí ale moc neměli. Jejich pěší fotbal už nikoho nebaví, a co víc. Ve skupině porazili jen Írán 1:0, s Marokem zachraňovali až v nastavení remízu. Rusku gól za 120 minut dát nedokázali. Pomohli jim sami Rusové. Takže vlastně ani žádná velká senzace. Ale Putin si to určitě pojistil.

Dopingoví komisaři možná zapomněli zkontrolovat Akinfejeva. Chytil Španělům tři penalty. Určitě si něco vzal, aby měl zrychlené reflexy, že?

Na zápas proti Chorvatům se těším. Nebudu fandit nikomu. Je mi celkem jedno, kdo vyhraje. Jen mě zajímá, co si kritici na Rusy »vymyslej« příště, pokud zase »vyhrajou«. Sportu zdar.

Martin KALOUS


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 86 hlasů.

Martin KALOUS

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-07-05 16:38
Dík za opravu. KGB bylo přejmenováno na FSB. Jestli se teda zase
nepletu. Ale i tak, KGB mi připadlo drsnější, po masírování mozků
hollywoodským hnojem.
rosemil71
2018-07-05 13:07
Harfo,najděte něco na Wikipedii a taky sem něco pindněte.
jirichmelarcik
2018-07-05 12:46
Sto let za opicemi. KGB v Rusku není.
hajek.jiri51
2018-07-04 18:26
Možná Rusové dopovali jen na rozum, a na fyzičku ne, aby to nebylo tak
nápadný. A co KGB, nevyhrožovali někomu když vyhraje? Taky se mohli
bát kozáků, že je seřežou nahajkami, pokud vyhrajou? Nebo nechtěli
riskovat že jim Rusky nedají když to Rusům nandají? Možností je
habaděj.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.