FOTO - Pixabay
AKTUALIZUJEME

Japonsko pod vodou

Japonská vláda předpokládá, že záplavy na západě a jihu země si už vyžádaly 156 mrtvých. Podle premiéra Šinzó Abeho jsou snahy o záchranu bojem s časem. Úřady vydaly další varování před přírodní pohromou na ostrovech Kjúšú a Šikoku. Jižní japonské ostrovy sužovaly včera už třetím dnem silné deště.

Mluvčí japonské vlády Jošihide Suga řekl, že stále nejsou informace, kde se nachází 92 lidí, většinou z jižní části prefektury Hirošima. Do záchranných operací se zapojilo na 40 vrtulníků. Na 1000 lidí voda odřízla od světa. Japonská vláda zřídila při úřadu premiéra krizové centrum a vyslala do akce na 54 000 záchranářů z řad armády, policie a hasičů. Japonský meteorologický úřad uvedl, že tříhodinové akumulované srážky v jedné oblasti prefektury Koči dosáhly množství 26,3 centimetru, což je nejvíce od zahájení takových měření v roce 1976.

Určování počtu obětí je obtížné, protože dešti, záplavami a sesuvy půdy je zasažena rozsáhlá oblast. Úřady varovaly, že sesuvy půdy by mohly nastávat i poté, co déšť ustane. Nařídily evakuaci dvou milionů lidí a 2,3 milionu evakuaci doporučily, třebaže v některých oblastech už pršet přestalo a záplavy ustupují. Varování před sesuvy platí ve více než čtvrtině japonských prefektur.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.