Ilustrační FOTO - pixabay

Odbory se proti Ronaldovi nesjednotily

Odbory zastupující většinu italských zaměstnanců automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se postavily proti stávce, kterou vyhlásil menší odborový svaz USB na protest proti skandální částce zaplacené za přestup portugalské fotbalové hvězdy Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters.

Automobilku FCA i fotbalový klub Juventus ovládá holdingová společnost Exor, kterou kontroluje italská rodina Agnelliů. Svazu USB se správně nelíbí, že Juventus má za Ronalda zaplatit 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč) v době, kdy automobilka FCA provádí tzv. úsporná opatření.

Stávka vyhlášená svazem USB, který zastupuje pouze malou část zaměstnanců FCA, se měla konat v továrně v italském městě Melfi od nedělního večera do rána. »Zatímco pracovníci a jejich rodiny si utahují opasky, společnost investuje mnoho peněz do jediného člověka,« uvedl tento týden svaz USB.

ČTK nicméně upozornila, že Juventus a FCA fungují naprosto odděleně, a to po provozní i finanční stránce. Větší odborové svazy zastupující zaměstnance automobilky označují krok USB za pouhou snahu o zviditelnění. »Je neuvěřitelné, že v této delikátní situaci, ve které se skupina FCA nachází, někdo vyhlašuje stávku kvůli záležitosti, jež nemá s prací a pracovníky nic společného,« uvedly alibisticky.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.