Proč někdy nevadí a někdy vadí Milanu Chovancovi spolupráce s KSČM?

»Je to realita současných dnů, o níž rozhodl volič.« To je výrok Milana Chovance z roku 2012 bezprostředně po jeho zvolení hejtmanem Plzeňského kraje a podepsání koaliční dohody mezi ČSSD a KSČM na krajské úrovni.

Po čtyřech letech strávených ve »vyšší politice« zde máme jiného Milana Chovance. Poslance, řídícího se při nedávném hlasování o důvěře nové vládě České republiky poslaneckým slibem. V něm slíbil, že svůj mandát bude vykonávat »podle svého nejlepšího vědomí a svědomí«. Pro mnohého voliče politicky a morálně bezzásadového politika, pro kterého jsou nyní komunisté překážkou v hlasování podpořit menšinovou vládu ANO a ČSSD, jak je zřejmé z jeho vyjádření při hledání důvodů, proč vládu nepodpořit. »A stejně alibisticky děláme, že nevidíme, když hnutí ANO podepisuje toleranční patent s komunisty. Bohumínské usnesení totiž dosud nikdo nezrušil. Nesouhlasím s argumentem, že ČSSD vstupem do problematické vlády zabrání nástupu ještě horších sil.«

Volič žijící téměř třicet let ve svobodné a demokraticky se tvářící společnosti je tak opět pouhý nesvéprávný občan a chudák, kterému nezbývá než si u úspěšného absolventa bakalářského oboru za devět měsíců Milana Chovance sám odpovědět na několik otázek.

Jaká je morálka bývalého ministra vnitra ČR, kterému v kraji přímá a bezproblémová spolupráce s KSČM nevadila, ale tolerance na vládní úrovni s ní je nepřekročitelná? Nejsou to právě jen mocenské posty v pozadí, o které Chovancovi a ČSSD ve skutečnosti jde? Není to obraz skutečné politiky ČSSD a pravé tváře nejen Milana Chovance, ale v minulosti i dalších vlivných politických představitelů této naoko se tvářící levicové strany? Netahá za nitky ČSSD v Plzeňském kraji někdo jiný?

ČSSD mnohokrát dokázala, že jí jde spíše o vlastní prospěch než o důsledné prosazování svého programu. Z tohoto pohledu proto nepřekvapí ani současné výroky Milana Chovance na adresu KSČM, které tak nápadně korespondují s výroky současného hejtmana kraje Josefa Bernarda a jeho raketově hvězdnou politickou kariérou. »Netransparentně« majetkově úspěšného podnikatele, který po vzoru vlivných podnikatelů v hnutí ANO byl vtažen do řad ČSSD.

Co naopak překvapí je Chovancův názorový a morální veletoč. Uvidíme, jak si s ním poradí voliči v dalších volbách.

Miroslav KAVIJ, předseda KV KSČM Plzeňského kraje


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 56 hlasů.

Miroslav KAVIJ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


reich.mir.fan
2018-07-21 08:38
Ano je to slyzoun jakého není k pohledání.To i ten lautr pravičák z
ODS Fiala mne připadá charakternější.
hajek.jiri51
2018-07-20 12:14
Je to "moderní" socdemák. Bez charakteru, bez paměti a bez
páteře. Kluzký jako had.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.