FOTO - Pixabay

Hasiči na Vysočině a jihu Čech odklízeli následky větru

Hasiči na Vysočině a jihu Čech vyjížděli v sobotu večer a dnes ráno kvůli větru k desítkám zásahů. Odklízeli stromy a větve a čerpali vodu. V kempu v Domaníně u Třeboně se lehce zranil muž ve stanu, na který kvůli silnému větru spadla větev. Varování meteorologů před silnými bouřkami už se týká jen jihovýchodu Moravy.

Na Vysočině hasiči zasahovali na dvou desítkách míst, řekl ČTK operační důstojník hasičů kraje Vysočina. Kvůli následkům větru vyjížděli v okresech Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Jihlava a Třebíč. Vedle stromů a větví spadlých na silnice měli i dva zásahy, kdy spadlé stromy poškodily dráty vysokého napětí.

»Foukalo tady, stromy a větve padaly jednotlivě, ale další problém jsme s tím neměli a s vodou jsme neměli vůbec žádné problémy. Běžné, jak praskají stromy. Žádná velká bouřka tady ani nebyla, foukalo tady, tak praskaly stromy,« řekl operační důstojník hasičů.

Jihočeští hasiči měli kvůli větru a bouřkám od soboty do dnešního rána asi deset zásahů, řekl ČTK operační důstojník hasičů Jiří Hošna. Převážně odstraňovali spadlé stromy, odčerpávali také vodu v Českých Velenicích.

Větev spadla na stan v kempu v obci Domanín poblíž Třeboně. Ve stanu byli dva dospělí a čtyři děti. »Muž si stěžoval na bolesti hlavy, ale nemělo by to být nic vážného,« uvedla jihočeská krajská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami dnes hrozí už jen na jihovýchodě Moravy. Zejména odpoledne tam může ojediněle napršet až 35 milimetrů vody na metr čtvereční, varoval Český hydrometeorologický ústav. Bouřky budou podle meteorologů ustávat večer.

Aktuální varování před bouřkami platí pro celý Zlínský kraj a dále pro okresy Břeclav, Hodonín a Vyškov. Původní výstraha, kterou meteorologové vydali v sobotu, se týkala celé jižní poloviny České republiky.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.