Vůdce CSU a ministra vnitra spolkové vlády Horst Seehofer. FOTO - wikimedia commons

CSU neodpovědná a rozvratná

Kolem 25 000 lidí v neděli navečer demonstrovalo v Mnichově proti restriktivní migrační politice bavorské Křesťanskosociální unie (CSU).

Organizátoři protestu v prohlášení poukázali na »neodpovědnou a rozvratnou« politiku stranického vedení, které podle nich šíří strach a vede německou společnost doprava. Podle agentury Reuters byl protest dalším důkazem klesající popularity CSU, která v podzimních volbách do bavorského parlamentu podle všech aktuálních průzkumů ztratí většinu. Ve volbách by mohla získat 38 % hlasů, což by byl nejhorší výsledek strany od roku 1954. Demonstranti kritizovali vůdce CSU a ministra vnitra spolkové vlády Horsta Seehofera a bavorského premiéra Markuse Södera za jejich protiimigrační postoje. Protest svolali aktivisté sociální demokracie, německých Zelených, radikální Levice a náboženských a dobročinných spolků.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.