Alena Benešová si na evropském šampionátu doplavala v závodě na 5 km pro krásnou šestou příčku. FOTO - plavani.info

Životní »pětka« dálkové plavkyně Benešové

Dálková plavkyně Alena Benešová vybojovala na mistrovství Evropy v Glasgow šesté místo v úvodní disciplíně na pět kilometrů a dosáhla životního úspěchu. Od medaile dvacetiletou naději dělila půlminuta. Pro zlato si ve vodě jezera Loch Lomond jen se 17 stupni Celsia doplavala nizozemská favoritka Sharon van Rouwendaalová.

Olympijská vítězka z Ria de Janeiro na desítce Van Rouwendaalová vyhrála dnes suverénně v čase 56:01 minut. Jejímu tempu stačila jen Němka Leonie Becková, za nimi bojovala stíhací skupinka o bronz. Benešová většinu závodu absolvovala na páté pozici, ve finiši ji ještě předstihla Řekyně Kalliopi Arauzuová.

Benešová na vítězku ztratila minutu a 20 sekund, na stupně vítězů pak 31,4 sekundy. Na jezeře nedaleko Glasgow dosáhla největšího úspěchu v kariéře. Její reprezentační kolega Vít Ingeduld obsadil 18. místo, zlatou medaili si ze Skotska odvezl Maďar Kristóf Rasovszky.