Plácido Domingo. FOTO - wikimedia commons

Krásná, ale nesnesitelná árie

Až zákrok slovenské policie přerušil utrpení obyvatel jedné ulice ve městě Štúrovo na jihu země, kteří byli nuceni od rána do večera poslouchat stále dokola nahrávku jedné operní árie v podání Plácida Dominga.

Trvalo to skoro šestnáct let, uvedla televize Markíza na svém webu. Jde o pomstu sousedky, která si bezvýsledně stěžovala na štěkot sousedova psa. Ženu nyní zadrželi policisté.

»Majitelka domu nerespektovala ani pravomocné nařízení nejvyššího soudu, který jí zakázal hudbu pouštět,« uvedla Markíza k zatčení ženy. Vyšetřovatel ji zároveň obvinil z nebezpečného vyhrožování a navrhl uvalení vazby. Majitelka »zpívajícího domu« se v policejní cele dočkala rozhodnutí soudce, jímž nařídil ji vzít do vazby. Podle slovenských médií žena dokonce platila autorská práva, aby mohla árii pouštět na celou ulici.

Přehrávání árie provázelo ve Štúrovu nesnesitelné pískání, uvedla televize Joj. A to majitelka domu čtyřminutový úryvek pouštěla stále dokola od šesti ráno do deseti večer - prý kvůli štěkání sousedova psa, který však zřejmě už ani není naživu. »Odnáší to celá ulice,« dodala televizní stanice s tím, že hluk je jedním z nejvážnějších faktorů při vytváření stresu.

Zmíněný úryvek pochází z opery La traviata, kterou v předminulém století složil Giuseppe Verdi na námět románu Alexandra Dumase mladšího Dáma s kaméliemi. V současnosti patří do repertoáru mnoha oper po celém světě.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.