Ilustrační FOTO - Pixabay

Evakuace zatopených kempů

Francouzští záchranáři evakuovali převážně z kempů v jižní Francii za asistence helikoptér na 1600 lidí kvůli záplavám, jež vyvolal přívalový déšť.

Podle francouzkských médií to uvedlo ministerstvo vnitra. Mezi evakuovanými v departementech Ardeche, Drome a Gard jsou stovky dětí. Kvůli velké vodě byla vyhlášena pohotovost v celkem šesti departementech.  Téměř polovina evakuací se týká severní části departementu Gard, kde z břehů vystoupily řeky Ceze a Ardeche. Představitel místních úřadů Thierry Dousset televizní stanici BFM-TV řekl, že lidé byli evakuováni z pěti kempů. Televize informovala, že pohřešovaná osoba je 70letý Němec, který se v jednom z letních táborů staral o děti. Patrně se nacházel uvnitř vozu, který odnesla voda. V obci Bagnols-sur-Ceze byly hospitalizovány čtyři německé děti kvůli podchlazení, informovala správa departmentu Gard. Místní starosta uvedl, že mezi 350 osobami, které nalezly v obci bezpečí, je nemálo nizozemských turistů. V nouzovém přístřešku v nedaleké obci Saint-Julien-de-Peyrolas skončilo 119 německých dětí, které tábořily poblíž, napsal server Franceinfo.

Na zásahu se podílelo bezmála 70 hasičů a 120 příslušníků vojenské policie a byly nasazeny čtyři helikoptéry. Řada místních silnic zůstává neprůjezdná. V departementu Ardeche bylo z jednoho z kempů evakuováno 184 Němců, většinou dětí. Podle úřadů se všem dostalo péče zdravotníků a většina je v pořádku. Deset z nich muselo být převezeno do nemocnic s lehčími zraněními či podchlazením.

(čtk)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.