Vzkaz pravice pro Merkelovou: Táhni!

Stovky krajně pravicových demonstrantů v Drážďanech protestovaly proti kancléřce Angele Merkelové při její čtvrteční návštěvě saské metropole. Navštívila tam regionální poslance za Křesťanskodemokratickou unii (CDU). Podle DPA účastníci protestu, který svolalo protiimigrační hnutí Pegida, vyzývali šéfku německé vlády k rezignaci. V Drážďanech se však souběžně konala i manifestace na podporu političky.

Kancléřčina vstřícná politika z roku 2015 vyvolala v části německé společnosti odpor a loni dopomohla protiimigrační straně Alternativa pro Německo (AfD) ke vstupu do Spolkového sněmu, v němž je třetí nejsilnější stranou. »Merkelová musí odejít« nebo »Táhni« skandovali protestující při příjezdu kancléřky. Nedaleko od nich se shromáždili jejich odpůrci, ale potyčky nebyly hlášeny. Policie nezveřejnila odhady počtu účastníků obou akcí.

Merkelová po jednání se členy frakce CDU v saském zemském sněmu řekla, že stát chce na centrální úrovni převzít více odpovědnosti za navracení migrantů. Týká se to hlavně vydávání pasů. To podle Merkelové nelze nechat na zemských vládách. »Právě vracení je nadále větším problémem,« připustila kancléřka. Podle ní je jasné, že »se nemá opakovat rok 2015 a také se opakovat nebude«. V Německu kvůli velkému počtu uprchlíků zeslábla důvěra ve schopnost státu si s migranty poradit. »Otázkou je pouze to, jak rychle lze určité věci prosadit. Čas tlačí,« citovala Merkelovou DPA. V Sasku se v září příštího roku uskuteční volby do zemského sněmu. Podle průzkumů by CDU měla opět zvítězit, ale na druhém místě by mohla skončit AfD.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 13 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2018-08-18 00:07
Proč chce vracet imigranty? Copak ona nestojí o neuvěřitelné
obohacování?
hajek.jiri51
2018-08-17 21:34
Merkelová reprezentantka levice? No nazdar!
pleningeri
2018-08-17 18:59
S titulkem se ztotožňuji. Kancléřka "vyhořela" ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.