Ilustrační FOTO - Pixabay

Železnice bude mít nové zastávky

Síť železničních zastávek v České republice se rozroste o čtyři nové zastávky. Ty vzniknou ve Středočeském, Jihočeském a Pardubickém kraji. Informoval o tom Drážní úřad.

Celkem je na tuzemské železnici více než 2800 zastávek a stanic. Zastávky by měly začít fungovat v průběhu letošního a příštího roku.

»Díky výstavbě nových zastávek se železnice přibližuje cestujícím, což má pozitivní dopad. Lidé mohou vlaky využít na každodenní dojíždění do škol a zaměstnání nebo využít občasné jízdy za zábavou a výlety,« uvedl ředitel Drážního úřadu Jiří Kolář.

Dvě nové zastávky vzniknou ve Středočeském kraji. Na trati č. 70 mezi Prahou a Turnovem vznikne zastávka Neratovice sídliště. Na trase č. 200 Praha-Beroun-Písek pak budou cestující moci nově využít zastávku Příbram sídliště.

Železnice v Jihočeském kraji se rozroste o stanici Dynín zastávka, která vznikne na trati č. 220 mezi Benešovem u Prahy a Českými Budějovicemi. Čtvrtou novou zastávkou pak bude Újezd u Chocně-Chloumek v Pardubickém kraji na trati č. 20 Velký Osek-Hradec Králové.

Už na začátku roku Drážní úřad zaevidoval novou zastávku Dýšina mezi Plzní a Rokycany. Některé již zavedené zastávky naopak svůj název změní. Železniční stanice Hrušovany nad Jevišovkou se bude nově jmenovat Hrušovany nad Jevišovkou-Šanov.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 6 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.