Ilustrační FOTO - Pixabay

Podpoří celosvětový úklidový den

Zástupci Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko, kteří koordinují největší českou dobrovolnickou kampaň na odklízení odpadků a černých skládek »Ukliďme svět, ukliďme Česko!«, domluvili s dobrovolníky hnutí Trash Hero konkrétní spolupráci na zorganizování celosvětového úklidového dne v ČR.

Tento úklidový den proběhne v sobotu 15. září a pravděpodobně se stane největší celosvětovou dobrovolnickou akcí v historii.

»Vítáme tuto novou ekologickou iniciativu. Má stejné cíle jako naše dlouhodobá kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko. Proto je logické, že jí pomůžeme,« řekla Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody a doplnila, že zájemci (organizátoři i účastníci) o účast na světovém dni se mohou registrovat na webu www.uklidmecesko.cz. »Poskytneme jim stejný servis jako našim dobrovolníkům uklízejícím po celý rok, tedy především informace, ale také úklidové pytle a rukavice, pokud nebudou mít vlastní

Na uvedeném webu se na úklidový den zaregistrovalo už téměř 160 lokálních akcí.

Haló noviny jsou jedněmi z mediálních partnerů akce.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 4 hlasy.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.