Hovoří kandidát KSČM na nového senátora za Brno Oldřich Duchoň, za ním kandidáti do zastupitelstva. FOTO – Václav ŽALUD

Komunisté se Zemanovci se loučili s létem

Rozloučení s létem pro veřejnost upořádali v sobotu v bystrckém přístavišti Brněnské přehrady komunisté jihomoravské metropole a členové Strany Práv Občanů - Zemanovci. I když jejich setkání s občany dešťové přeháňky zprvu příliš nepřály, lidem se představila první desítka nominovaných na společné kandidátní listině do Zastupitelstva města Brna. Také kandidát na nového brněnského senátora za KSČM Oldřich Duchoň.

Předseda brněnských komunistů M. Říha debatuje na lodi s občany. FOTO – Václav ŽALUD

Bohatý kulturní program, který moderovala místopředsedkyně krajské organizace SPO - Zemanovci a kandidátka do brněnské samosprávy Jana Fialová, zahrnoval mj. koncert kapely Brněnské Kredenc. Lidi bavil Libor Pantůček, nádherné bylo i vstoupení Víti Vávry s legendární skupinou Citron. Děti se vydováděly na skákacím hradě, zatímco rodiče si dali u stánků něco dobrého na zub. Odpoledne déšť ustal a vyčasilo se natolik, že předseda brněnských komunistů a kandidát na příštího primátora Martin Říha poděkoval umělcům a pozval obecenstvo nejen za měsíc k volbám, ale nyní k vyjížďce parníkem po Brněnské přehradě. Loď pro 200 osob je svezla pod hrad Veveří a zpět. Zastupitel Říha ocenil úspěšnou akci, která potvrdila pokračující spolupráci KSČM a SPO - Zemanovci při zahájení předvolební kampaně.

Zájemci debatovali v přístavišti či na plavidle s kandidáty, např. s odbornicí na kulturu a památkovou péči Helenou Sýkorovou, referentem krizové připravenosti Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Václavem Fišerem nebo s možným senátorem Oldřichem Duchoněm, který má zkušenosti ze správy majetku a zajímá ho problematika investic. Psychoterapeutka Jana Fialová se soustředila na sociální problematiku a na přímou účast všech politických subjektů na veřejné správě, zatímco zastupitel Jiří Hráček se zaměřil na životní prostředí a školství. Obor kandidáta Petra Valacha je mládež a sport. V případě zvolení Valach slíbil, že všestranně pomůže vytvořit podmínky pro pořádání mistrovství světa v ledním hokeji v r. 2023 v nové víceúčelové hale v Brně a bude iniciovat konečně rozhodnutí o výstavbě nového fotbalového stadionu.

(vž)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 21 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.