Ilustrační FOTO - archiv

Potravinová sbírka

Ve spolupráci s Českou federací potravinových bank pořádá společnost Kaufland v sobotu 8. září od 8-18 hodin ve všech prodejnách po celé ČR K-potravinovou sbírku na pomoc lidem v nouzi.

»Jedinečnost této sbírky spočívá především v konkrétní pomoci. Potraviny včetně drogistického zboží poputují skutečným lidem s reálnými příběhy,« informovala naši redakci Karolina Tesařová. »Přijďte i vy do prodejen Kaufland podpořit v sobotu sbírku a udělat malý nákup pro velkou věc,« přidala pozvání. Dobročinnou akci organizuje Federace potravinových bank ve spolupráci s vybraným obchodním řetězcem, což je novinka.

Možnosti odběru potravin od Federace potravinových bank využívá například paní Renata, klientka brněnského Domova sv. Markéty pro matky s dětmi v tísni. Pracovala jako tkadlena, a když zaměstnavatel zkrachoval, skončila s rodinou na ubytovně. Se čtyřmi dětmi je ale shánění ubytování složité. Renata prošla několika azylovými domy v celém brněnském kraji, nejspokojenější je v Domově svaté Markéty v Brně na Staňkově ulici. Je ráda, že se zde její děti každý den naučí nové věci a pracovnice Domova jí pomáhají s žádostmi o přidělení obecního bytu. I do tohoto sociálního zařízení dodává Potravinová banka trvanlivé potraviny a denně čerstvé pečivo, ovoce a zeleninu z místních supermarketů.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.