Ilustrační FOTO - Haló noviny

Přibývá hladovějících i obézních

Počet lidí, které v celém světě sužuje hlad, za poslední tři roky stoupá. V roce 2017 trpělo nedostatkem potravin 821 milionů lidí, tedy každý devátý. Nejvíce postižené oblasti jsou Afrika a Jižní Amerika.

Uvádí to výroční zpráva Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Autoři růst počtu hladovějících částečně přičítají klimatickým změnám a vyzývají k celosvětové reakci, kterou považují za nezbytnou.vč

Ze zprávy dále vyplývá, že každý osmý člověk na světě je obézní. Zatímco v roce 2014 bylo obézních 600 milionů dospělých, v roce 2017 jejich počet stoupl na 672 milionů. Špatná výživa brzdí růst 151 milionů dětí mladších pěti let, tedy 22 procent jejich celosvětové populace.

Podle autorů studie se frekvence extrémních klimatických jevů - záplav, veder, bouří a sucha - od šedesátých let zdvojnásobila. Proměnlivost počasí a jeho extrémní podoby pokládají autoři vedle konfliktů a násilí za hlavní příčiny toho, že se zvyšuje počet lidí sužovaných hladem i potravinové krize.

»Je šokující, že počet hladovějících poslední tři roky po sobě stoupá, když předtím dlouho klesal,« komentoval zprávu FAO Robin Willoughby z charitativní organizace Oxfam.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.