Jan Kuf byl kousek od stupnů vítězů. FOTO - olympic.cz

Kuf skončil čtvrtý v královské disciplíně

Moderní pětibojař Jan Kuf usiloval o svoji druhou medaili z individuálního závodu na mistrovství světa, ale v Mexiku nakonec skončil čtvrtý. Titul vybojoval po 25 letech pro Británii skvělým finišem v závěrečných metrech James Cooke.

Bronzový pětibojař ze světového šampionátu ve Varšavě 2014 Kuf v základním šermířském kole vyhrál 24 soubojů a dělil se o vedení s Číňanem Čang Lin-Pinem, stejné pořadí bylo i po bonusovém šermu. V plavání byl Kuf sedmnáctý, průběžně figuroval na druhé příčce a po parkúru klesl na třetí pozici.

Do závěrečného běhu kombinovaného se střelbou se vydal s odstupem 18 sekund za vedoucím Američanem Amrem El Gezirím, který dříve reprezentoval Egypt, ale jen s náskokem čtyř vteřin na trojici pronásledovatelů. A v deseti sekundách bylo dalších osm pětibojařů.

Po první zastávce na střelnici běžel předloňský mistr Evropy Kuf druhý, po druhé ale klesl mimo stupně vítězů a osmý figuroval i po třetí střelbě. Závěrečná čtvrtá položka mu ale vyšla, ve finiši se prohnal přes Ahmeda Hameda z Egypta a radoval se ze čtvrtého místa, které v Mexiku přidal k víkendovému stříbru ze štafety.

V dramatickém posledním kole chvilku vedl mistr světa z roku 2015 Pavlo Tymoščenko z Ukrajiny. Předběhli ho ale Cooke a také Valentin Prades z Francie, který už se radoval z titulu, jenže Cooke ho na pásce o píď předčil. Navázal tak na Richarda Phelpse, prvního britského šampiona z Darmstadtu z roku 1993.

Jediným českým mistrem světa je Michal Sedlecký z roku 2002. Olympijský vítěz David Svoboda byl na MS stříbrný v letech 2008 a 2009.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.